Schrötter, Josef

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schrötter, Josef

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schrötter Schroetter
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Schrötter
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Dipl. Ing. Dipl. Ing.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.03.1891 Kolín nad Rýnem /
    08.03.1891 Köln am Rhein /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.04.1972 Frankfurt nad Mohanem /
    06.04.1972 Frankfurt am Main /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 8. tanková divize
    velitel: 11. tanková divize
    Commander of the 8th Tank Division
    Commander of the 11th Tank Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/SysVh
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141765#459277Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schrötter Schroetter
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Schrötter
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.11.1923-23.09.1926 Vysoká škola technická Stuttgart
    DD.11.1923-23.09.1926 technische Hochschule Stuttgart
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.03.1914 poručík
    20.05.1917 nadporučík
    01.02.1925 kapitán
    01.04.1934 major
    01.08.1936 podplukovník
    01.04.1939 plukovník
    01.06.1942 Generálmajor
    01.04.1944 Generálporučík
    22.03.1914 Leutnant
    20.05.1917 Oberleutnant
    01.02.1925 Hauptmann
    01.04.1934 Major
    01.08.1936 Oberstleutnant
    01.04.1939 Oberst
    01.06.1942 Major General
    01.04.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    20.10.1941-05.07.1942 Velitel : 8. střelecká brigáda
    06.08.1942-10.11.1942 Velitel : 8. tanková divize
    05.07.1942-10.11.1942 Velitel : 8. brigáda tankových granátníků
    20.10.1941-05.07.1942 Commander : 8th Rifle Brigade
    05.07.1942-10.11.1942 Commander : 8th Tank Grenadier Brigade
    06.08.1942-10.11.1942 Commander : 8th Tank Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141765#459282Verze : 0
    MOD