Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 392 příspěvků vloženo, 1611 editováno a 333 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hodejov

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hodejov Hodejov
    Originální název:
    Original Name:
    Hodejov
    Další názvy:
    Other Names:
    Gede (1280), Gedealya (1379), Hogyejew (1773), Hogyejov (1786), Hodejovo (1920), Hodejov (1927); maďarsky Várgede
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°18'07.84"N 19°59'47.13"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1280
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Zvyšky gotického hradu
    Kostol rímskokatolícky klasicistický z r. 1826 čiastočne s rokokovým zariadením
    Kúria z 2. polovice 19. storočia
    Pomník padlým v 2. svetovej vojne
    Nález opevneného sídliska s kanelovanou keramikou (1962), nálezy bronzov zo strednej doby bronzovej (v roku 1961), sídlisko púchovskej kultúry, mince z počiatku doby rímskej.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://www.hodejov.sk/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141808#459395Verze : 0
    MOD