Hodejovec

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hodejovec

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hodejovec Hodejovec
    Originální název:
    Original Name:
    Hodejovec
    Další názvy:
    Other Names:
    Keregede (1427), Kerek-Gedow (1786), Hodejka (1920), Hodejovec (1927); maďarsky Kerekgede
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°16'56.67"N 20°00'56.86"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1497
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky, barokový z r. 1737, klasicisticky prestavaný v r. 1836
    Pomník sovietskej armády z r. 1947
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://www.hodejovec.sk/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141809#459396Verze : 0
    MOD