Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 349 příspěvků vloženo, 1496 editováno a 334 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hostice

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hostice Hostice
    Originální název:
    Original Name:
    Hostice
    Další názvy:
    Other Names:
    Gezeche (1332), Geste (1350), Gezthete (1431), Geszticza (1773), Gestice (1808), Hostice (1920); maďarsky Gesztete.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°14'18.24"N 20°03'57.11"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1332
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol sv. Ondreja apoštola rímskokatolícky neskorobarokový z r. 1787.
    Drevená Pieta z konca 18. storočia.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-44 bola pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://www.hostice.ocu.sk/sk/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141811#459399Verze : 0
    MOD