Hrachovo

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 411 příspěvků vloženo, 1477 editováno a 289 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hrachovo

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hrachovo Hrachovo
    Originální název:
    Original Name:
    Hrachovo
    Další názvy:
    Other Names:
    Hrachou (1353), Harahou (1360), Hrachowo (1808); maďarsky Ráhó.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°27'49.13"N 19°57'02.62"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1353
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Hrad neskorogotický
    Kaštieľ renesančný z r. 1565 upravovaný v 18. a 19. storočí
    Kostol evanjelický klasicistický z konca 18. storočia s renesančným oltárom a maľovanými epitafmi zo staršieho kostola
    Kostol rímskokatolícky klasicistický z r. 1808
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Rodisko:
    Július Markovič (21.12.1860 – 19.12.1913, lekár, národovec
    Samo Vozár (3.4.1823 – 5.12.1850), básnik; tu pôsobil a zomrel
    Pôsobisko:
    Juraj Bahil (1689-1760) básnik
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://www.hrachovo.ocu.sk/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141813#459401Verze : 0
    MOD