Chanava

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 479 příspěvků vloženo, 1824 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Chanava

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Chanava Chanava
    Originální název:
    Original Name:
    Chanava
    Další názvy:
    Other Names:
    Honua (1266), Hanua (1295), Hamwa (1786), Hanava (1920), Chanava (1927) ; maďarsky Hanva.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°20'15.80"N 20°17'53.42"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1266
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kúria barokovo.klasicistická z konca 18. storočia
    Kostol reformovaný z r. 1830
    Pomník, náhrobník a pamätná tabuľa Mihálya Tompu
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Pôsobisko:
    - v rokoch 1852-1868 Mihály Tompa (1817-1868), maďarský básnik. Je tu aj pochovaný.
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-44 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://www.chanava.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141817#459405Verze : 0
    MOD