Michalik, Helmut

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1095 editováno a 443 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Michalik, Helmut

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Michalik Michalik
    Jméno:
    Given Name:
    Helmut Helmut
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Helmut Paul Karl Eduard Michalik
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.09.1894 Steegen/Pommern /
    19.09.1894 Steegen/Pommern /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    07.06.1944 Pralea /
    07.06.1944 Pralea /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 27. tanková divize Commander of the 27th Tank Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141852#459483Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Michalik Michalik
    Jméno:
    Given Name:
    Helmut Helmut
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Helmut Paul Karl Eduard Michalik
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    12.02.1915 poručík
    01.04.1925 nadporučík
    01.10.1929 kapitán
    01.10.1935 major
    01.08.1938 podplukovník
    01.08.1941 plukovník
    01.06.1944 Generálmajor
    12.02.1915 Leutnant
    01.04.1925 Oberleutnant
    01.10.1929 Hauptmann
    01.10.1935 Major
    01.08.1938 Oberstleutnant
    01.08.1941 Oberst
    01.06.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    25.10.1941-05.07.1942 Velitel : Střelecký pluk 140
    05.07.1942-01.10.1942 Velitel : Pluk tankových granátníků 140
    DD.07.1942-01.10.1942 Velitel : Michalikova bojová skupina
    01.10.1942-29.11.1942 Velitel : 27. tanková divize
    25.10.1941-05.07.1942 Commander : 140th Rifle Regiment
    05.07.1942-01.10.1942 Commander : 140th Tank Grenadier Regiment
    DD.07.1942-01.10.1942 Commander : Battle Group Michalik
    01.10.1942-29.11.1942 Commander : 27th Tank Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141852#459484Verze : 0
    MOD