Beßel, Arnold von

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1096 editováno a 443 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Beßel, Arnold von

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Beßel von Bessel
    Jméno:
    Given Name:
    Arnold Arnold
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Arnold von Beßel
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.05.1882 Wiesbaden /
    24.05.1882 Wiesbaden /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    19.07.1945 Paříž
    19.07.1945 Paris
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 709. pěší divize Commander of the 709th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    foto: http://ww2gravestone.com/general/bessel-arnold-von
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141870#459528Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Beßel von Bessel
    Jméno:
    Given Name:
    Arnold Arnold
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Arnold von Beßel
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1903 poručík
    16.06.1910 nadporučík
    24.12.1914 kapitán
    01.08.1919 major (policie)
    01.04.1931 podplukovník (policie)
    01.03.1933 plukovník (policie)
    01.03.1936 plukovník
    01.06.1941 Generálmajor
    27.01.1903 Leutnant
    16.06.1910 Oberleutnant
    24.12.1914 Hauptmann
    01.08.1919 Major der Polizei
    01.04.1931 Oberstleutnant der Polizei
    01.03.1933 Oberst der Polizei
    01.03.1936 Oberst
    01.06.1941 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    03.05.1941-15.07.1942 Velitel : 709. pěší divize
    03.05.1941-15.07.1942 Commander : 709th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141870#459531Verze : 0
    MOD