Geyso, Eckhard von

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 551 příspěvků vloženo, 2185 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Geyso, Eckhard von

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Geyso von Geyso
    Jméno:
    Given Name:
    Eckhard Eckhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eckhard von Geyso
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    25.05.1891 Charlottenburg /
    25.05.1891 Charlottenburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    16.07.1982 Berlín /
    16.07.1982 Berlin /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 709. pěší divize
    velitel: Divize č. 193
    Commander of the 709th Infantry Division
    Commander of the 193rd Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    foto: http://goo.gl/enLhP
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141874#459540Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Geyso von Geyso
    Jméno:
    Given Name:
    Eckhard Eckhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eckhard von Geyso
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.11.1911 poručík
    27.01.1917 nadporučík
    01.05.1924 kapitán
    01.01.1934 major
    01.08.1936 podplukovník
    01.02.1939 plukovník
    01.10.1942 Generálmajor
    18.11.1911 Leutnant
    27.01.1917 Oberleutnant
    01.05.1924 Hauptmann
    01.01.1934 Major
    01.08.1936 Oberstleutnant
    01.02.1939 Oberst
    01.10.1942 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.10.1942-30.06.1943 Velitel : Vojenský výcvikový prostor Döberitz
    01.07.1943-12.12.1943 Velitel : 709. pěší divize
    01.06.1944-DD.04.1945 Velitel : Divize č. 193
    01.10.1942-30.06.1943 Commander : Military Training Area Döberitz
    01.07.1943-12.12.1943 Commander : 709th Infantry Division
    01.06.1944-DD.04.1945 Commander : Division No. 193
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    18.10.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141874#459542Verze : 0
    MOD