Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 296 příspěvků vloženo, 1367 editováno a 287 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kaloša

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Kaloša Kalosa
    Originální název:
    Original Name:
    Kaloša
    Další názvy:
    Other Names:
    Nižná Kaloša – (1247) Calysa, (1410) Kalsa, (1427) Kalosa, Kalasa, (1458) Also Kalosa, (1920) Dolné Kalošovo, (1927) Nižná Káloša; maďarsky Alsókálosa.
    Vyšná Kaloša – (1427) Kalosa, Kalasa, (1458) Felsew Kalosa, (1920) Horné Kálosovo, (1927) Vyšná Káloša; maďarsky Felsõkálosa.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°25'19.73"N 20°13'30.23"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1247
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kúria klasicistická z 1. pol. 19. storočia
    Kostol reformovaný neskoroklasicistický z r. 1889
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Obec vznikla v roku 1961 zlúčením Nižnej a Vyšnej Kaloše -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.kalosa.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141890#459578Verze : 0
    MOD