Kesovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1236 editováno a 472 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kesovce

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Kesovce Kesovce
    Originální název:
    Original Name:
    Kesovce
    Další názvy:
    Other Names:
    (1347) Kezew, Kezw, (1323) Kezyw, (1337, 1347) Rekche a. n. Kezw, (1786) Keszi, (1920) Kesovce; maďarsky Sajókeszi.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°22'28.41"N 20°21'09.26"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1232
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Lokalita stredovekého kostola.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    -
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141891#459579Verze : 0
    MOD