Thomas, Kurt

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 602 příspěvků vloženo, 2561 editováno a 285 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Thomas, Kurt

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thomas Thomas
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Thomas
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    02.03.1896 Bünde /
    02.03.1896 Bünde /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.05.1943
    06.05.1943
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 999. lehká africká divize Commander of the 999th Light African Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141901#459593Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thomas Thomas
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Thomas
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.10.1915 poručík
    DD.MM.1925 nadporučík
    01.11.1930 kapitán
    01.12.1935 major
    01.01.1939 podplukovník
    01.12.1941 plukovník
    01.04.1943 Generálmajor
    01.05.1943 Generálporučík (in memoriam)
    07.10.1915 Leutnant
    DD.MM.1925 Oberleutnant
    01.11.1930 Hauptmann
    01.12.1935 Major
    01.01.1939 Oberstleutnant
    01.12.1941 Oberst
    01.04.1943 Major General
    01.05.1943 Lieutenant General (in memoriam)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.10.1937-31.12.1939 Velitel : Tankový oddíl 65
    DD.03.1943-01.04.1943 Velitel : 999. lehká africká divize
    12.10.1937-31.12.1939 Commander : 65th Tank Battalion
    DD.03.1943-01.04.1943 Commander : 999th Light African Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141901#459594Verze : 0
    MOD