Wadehn, Walter

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 621 příspěvků vloženo, 2658 editováno a 300 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wadehn, Walter

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wadehn Wadehn
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Wadehn
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    01.08.1896 Wilhelmshaven /
    01.08.1896 Wilhelmshaven /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    13.07.1949 Hannover /
    13.07.1949 Hannover /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 10. polní divize (L) Commander of the 10th Field Division (L)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    foto: http://goo.gl/4c5Um
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141916#459624Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wadehn Wadehn
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Wadehn
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.10.1915 poručík
    31.12.1920 nadporučík
    29.10.1934 kapitán
    01.08.1937 major
    01.04.1941 podplukovník
    01.09.1942 plukovník
    01.09.1943 Generálmajor
    20.10.1915 Leutnant
    31.12.1920 Oberleutnant
    29.10.1934 Hauptmann
    01.08.1937 Major
    01.04.1941 Oberstleutnant
    01.09.1942 Oberst
    01.09.1943 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    21.09.1939-15.12.1939 Velitel : III. skupina Bombardovací eskadry 77
    01.11.1943-05.11.1943 Velitel : 10. polní divize (L)
    22.08.1944-05.01.1945 Velitel : 3. paradesantní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : 8. paradesantní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Polní divize letectva 10
    21.09.1939-15.12.1939 Commander : 3rd Group of the 77th Bomber Wing
    01.11.1943-05.11.1943 Commander : 10th Field Division (L)
    22.08.1944-05.01.1945 Commander : 3rd Parachute Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 8th Parachute Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 10th Air Force Field Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141916#459625Verze : 0
    MOD