Lenartovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1289 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lenartovce

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Lenartovce Lenartovce
    Originální název:
    Original Name:
    Lenartovce
    Další názvy:
    Other Names:
    Kishamva (1346), Kishanua (1374), Kis Hanva alias Miklosfalva (1379), Lenarthfalwa (1423), Lenarthffalwa aliter Kysabaffalwa (1577), Linkartovce (1920), Linhartovce (1927), Lenartovce (1948), maďarsky Lénártfalva, Lénártfalu, Sajólénártfalva.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°17'55.51"N 19°18'36.20"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1245
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Zaniknuté územie v okolí – Lazar. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.lenartovce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141938#459679Verze : 0
    MOD