Orávka

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 411 příspěvků vloženo, 1477 editováno a 289 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Orávka

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Orávka Orávka
    Originální název:
    Original Name:
    Orávka
    Další názvy:
    Other Names:
    Osada Slávikovo (1922)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°18'34.74"N 20°11'39.84"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1922
    Vojenské objekty:
    Military Objects:

    Okolie obce bolo súčasťou stavebného úseku VI. zboru RS-I Jesenské. Úsek končil blízko terajšej železničnej zastávky Orávka. Na tento úsek na severnej strane trate nadväzoval stavebný úsek RS-II Číž. V rámci úseku boli postavené objekty ľahkého opevnenia vz. 36 a vz. 37.
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938 – 1944 bola osada pripojená k Maďarsku. Osada Slávikovo vznikla z miestnych častí Rimavskej Seče - Čobánky a Kacago a z časti obce Cakov. K Rimavskej Seči bola pripojená v rokoch 1940 - 1951, potom sa osamostatnila. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; http://dbase.ropiky.net/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141946#459688Verze : 0
    MOD