Rumince

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1095 editováno a 443 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rumince

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rumince Rumince
    Originální název:
    Original Name:
    Rumince
    Další názvy:
    Other Names:
    (1266) Runya, Runa, (1340) Nogrona, (1384) Kysrunya alias Kyshanwa, Nogrunya, Kysronua alias Kyshanua, (1786) Runyo, (1808) Rumnice, (1920) Rumince, Rumnice, Runica, (1927) Rumince, maďarsky Runya.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°22'08.50"N 20°17'11.34"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1266
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol reformovaný gotický, prestavaný v 19. storočí
    Kúria baroková z polovice 18. storočia, prestavaná v 20. storočí
    Kúria neskorobaroková z polovice 18. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141956#459700Verze : 0
    MOD