Babel, Ottomar

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 600 příspěvků vloženo, 2553 editováno a 285 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Babel, Ottomar

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Babel Babel
    Jméno:
    Given Name:
    Ottomar Ottomar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ottomar Babel
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.09.1898 Rosenbach /
    09.09.1898 Rosenbach /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    05.09.1944 /
    05.09.1944 /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 666. pěší pluk Commander of the 666th Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    pohřešován v boji missed in action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    foto: balsi.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141960#459728Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Babel Babel
    Jméno:
    Given Name:
    Ottomar Ottomar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ottomar Babel
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.05.1917 poručík
    31.07.1925 nadporučík
    01.07.1933 kapitán
    01.10.1936 major
    01.06.1939 podplukovník
    01.02.1942 plukovník
    20.04.1945 Generálmajor
    20.05.1917 Leutnant
    31.07.1925 Oberleutnant
    01.07.1933 Hauptmann
    01.10.1936 Major
    01.06.1939 Oberstleutnant
    01.02.1942 Oberst
    20.04.1945 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    26.08.1939-DD.06.1940 Náčelník štábu : 46. pěší divize
    14.08.1944-DD.08.1944 Velitel : 15. pěší divize
    26.08.1939-DD.06.1940 Chief of Staff : 46th Infantry Division
    14.08.1944-DD.08.1944 Commander : 15th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    31.01.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141960#459729Verze : 0
    MOD