Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny [1919-1919]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1274 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny [1919-1919]

Western Army Group Artillery Command

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny Western Army Group Artillery Command
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.03.1919
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství československého dělostřelectva na Slovensku Command of the Czechoslovak Artillery in Slovakia


    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.10.1919
    Nástupce:
    Successor:
    Zemský dělostřelecký inspektorát pro Slovensko Land Artillery Inspectorat for Slovakia
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.03.1919-10.10.1919 Západní armádní skupina 25.03.1919-10.10.1919 Western Army Group
    Dislokace:
    Deployed:
    25.03.1919-10.10.1919 Bratislava, Budova zemského velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    25.03.1919-01.06.1919 Montefinale, Tito (generálmajor legií)
    01.06.1919-10.10.1919 Cartier, Etienne-Jean (plukovník generálního štábu)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Boje na Slovensku 1919
    Ježek, Zdeněk: Boj o Slovensko v letech 1918-1919. Praha, Zdeněk Ježek 1928.
    Kuthan, Pavel: V těžkých dobách. Praha, Corona - Ares 2010.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142107#464380Verze : 1
    MOD