Büsing, Otto

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 516 příspěvků vloženo, 1959 editováno a 310 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Büsing, Otto

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Büsing Buesing
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Büsing
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    22.08.1896 Kiel /
    22.08.1896 Kiel /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.03.1944 Rovnoje-Kirovohrad /
    08.03.1944 Rovnoye-Kirovohrad /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Tanková divize Großdeutschland Commander of the Tank Division Großdeutschland
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže
    padl v boji
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    killed in action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142108#460091Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Büsing Buesing
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Büsing
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    04.03.1915 poručík
    12.08.1919 nadporučík
    01.09.1934 kapitán
    01.01.1938 major
    01.03.1941 podplukovník
    01.12.1943 plukovník
    01.03.1944 Generálmajor
    04.03.1915 Leutnant
    12.08.1919 Oberleutnant
    01.09.1934 Hauptmann
    01.01.1938 Major
    01.03.1941 Oberstleutnant
    01.12.1943 Oberst
    01.03.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.02.1942-28.12.1942 Velitel : Tankový pluk 39
    DD.11.1943-01.03.1944 Velitel : Tankový pluk Großdeutschland
    08.03.1944-DD.04.1944 Velitel : Divize tankových granátníků Großdeutschland
    01.02.1942-28.12.1942 Commander : 39th Tank Regiment
    DD.11.1943-01.03.1944 Commander : Tank Regiment Großdeutschland
    08.03.1944-DD.04.1944 Commander : Tank Grenadier Division Grossdeutschland
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.11.1942
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za tankový boj stříbrný
    Tank Battle Badge Silver
    Panzerkampfabzeichen Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142108#460092Verze : 0
    MOD