Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 303 příspěvků vloženo, 1347 editováno a 269 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

2012-11-15, čtvrtek

  Avatar
  ČTVRTEK, 15.11.2012
  23:15
  Podle Bena Rhodese, zástupce poradce pro národní bezpečnost, USA požádaly země, které jsou v kontaktu s Hamásem - jako je Turecko, Egypt a některé evropské země, aby ho přesvědčily k ukončení ostřelování Izraele. Ohledně případné pozemní invaze uvedl, že toto rozhodnutí je záležitostí izraelské vlády.


  23:00
  Hamás uvádí, že o život přišlo 16 Palestinců a dalších 151 bylo zraněno. Vzhledem k tomu, že byly zaznamenány podvody s raněnými, je toto číslo diskutabilní. Hamás dále uvádí, že na Izrael vypálil 527 raket, Islámský džihád měl vypálit dalších 138.


  22:40
  Generální tajemník OSN oznámil, že úterý navštíví Jeruzalém, Káhiru a Ramalláh.


  22:15
  Při náletu IAF byl zničen elektrický generátor u domu šéfa Hamásu Ismaíla Haníji. Zda byl v tu chvíli doma není zatím jasné. Další údery směřovaly na policejní stanici ve střední části pásma Gazy a na pašerácké tunely mezi Gazou a Egyptem.


  21:50
  Izraelské letectvo provedlo na 70 leteckých úderů na cíle v Gaze, hlášeny jsou silné exploze.


  21:50
  Francouzský prezident Francois Hollande hovořil s izraelským premiérem Netanjahuem i dalšími světovými činiteli a vyzval k zabránění eskalace násilí. Francouzský ministr zahraničních věcí Jean-Francois Ayrault uvedl, že je čas na na zastavení eskalace, která ohrožuje Izraelce i Palestince. Nicméně izraelský ministr zahraničních věcí Avigdor Liberman uvedl, že Izrael nepřistoupí na příměří, které by mělo vydržet jen pár týdnů.


  21:21
  Skupinka hackerů označující se za Anonymous provedla kybernetické útoky na stránky IDF, izraelských bank a další.


  21:02
  Palestinským teroristům se podařilo zasáhnout jedno z vozidel IDF. Nikdo nebyl zraněn, vozidlo je lehce poškozené.


  20:54
  Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se chystá v následujících dnech navštívit Izrael.


  20:45
  Hassan Nasralláh, vůdce teroristické organizace Hizballáh vyzval k vyhlášení ropného embarga vůči USA.


  20:30
  Počty raket prozatím dopadnuvších do oblasti jednotlivých izraelských měst:
  Tel Aviv: 2
  Rišon Lecion: 1
  Ašdod-Javne: 20
  Kirjat Malachi: 10
  Aškelon: 75
  Kirjat Gat: 1
  Sderot: 23
  Eškol: 140
  Ofakim: 20
  Beerševa: 60
  Dimona: 2
  +
  Západní Negev: 80


  20:13
  Raketa Grad dopadla v Berševě, zničeno bylo jedno vozidlo a skladiště.


  19:46
  Aktuální čísla zveřejněná Izraelskými obrannými silami:
  - Iron Dome zneškodnil 105 raket
  - 274 raket na území Izraele dopadlo
  - na 250 teroristických stanovišť v Gaze zlikvidováno


  19:30
  Policie potvrdila, že dvě rakety dopadly poblíž Tel Avivu. K odpovědnosti za jednu z raket se přihlásila teroristická organizace Islámský džihád.


  19:23
  Dle mluvčího IDF je nutno se připravit na to, že nadcházející noc "nebude tichou nocí".


  19:23
  Egyptský premiér Hišám Kandíl by měl podle Hamásu zítra navštívit v doprovodu dalších vládních činitelů pásmo Gazy.


  19:06
  Varovné sirény se rozezněly v Tel Avivu.


  18:20
  V pátek nebude probíhat vyučování ve školách v pásmu do 40 km od Gazy.


  17:09
  Raketa z Gazy dopadla v okolí města Rišon Lecion.


  16:41
  14 Palestinců bylo ošetřeno v izralských nemocnicích.  16:30
  Ministr obrany vyhlásil "zvláštní stav" ve městech ve vzdálenosti do 40 kilometrů od Gazy. IDF požádaly vládu o povolení k povolání 30 000 záložníků kvůli eskalaci situace na jihu Izraele. Ministr obrany Ehud Barak následně požadavek přednesl v Knesetu. Parlamentní Výbor pro zahraniční věci a obranné záležitosti jednohlasně ministrův návrh schválil. IDF zřejmě brzy povolá záložníky k okamžitému nástupu do služby. Předseda zmíněného parlamentního výboru vyzval egyptské vedení, aby se zdrželo unáhlených jednostranných kroků, které by mohly ohrozit stabilitu v oblasti.  15:18
  IDF informují, že tři příslušníci byli zraněni výbuchem palestinské rakety. Jeden lehce, dva středně těžce. Ošetřováni jsou v nemocni Soroka v Berševě.


  13:10
  Ministr obrany Ehud Barak uvedl, že se Izrael nachází uprostřed zápasu, není jisté, že tento boj bude krátký, ale IDF jsou odhodlány obnovit odrazující efekt.


  12:07
  Velící generál Jižního velitelství generálmajor Tal Russo uvedl, že IDF zvyšují úroveň reakce na palestinské raketové nebezpečí. Podle něj utrpěla infrastruktura kolem raket Fadžr fatální ránu.


  11:10
  IDF hlásí, že se jim podařilo od začátku operace zničit 156 stanovišť používaných k terorizovaní jižního Izraele raketovými útoky.


  9:20
  Tři izraelští civilisté byli v Kirjat Malachi zabiti raketou odpálenou z Gazy. Další tři děti utrpěli zranění. Celkem bylo po zásazích střepoinami ošetřeno 16 osob, dalších 32 utrpělo šok. Zásah utrpěl také jeden dům v Ašdodu, ztráty na životech a zdraví nejsou hlášeny. Další raketa dopadla poblíž školy v Bér Tuvja. Dopady jsou hlášeny také z Ofakimu a Aškelonu. Za posledních 24 hodin dopadlo na Izrael cca 200 raket. Desítky dalších bylo zachyceno systémem Iron Dome.


  Izraelský premiré Netanjahu varoval, že není vyloučen ani zásah pozemních sil v Gaze. Ministr dopravy Israel Katz uvedl, že pokud neustane intenzivní ostřelování Izraele, není vyloučen ani útok na šéfa Hamásu, Ismaíla Haníju. Mahmúd Abbás předčasně ukončil návštěvu Švýcarska a vrací se domů na Západní břeh. Na půdě OSN se na žádost Egypta konalo uzavřené zasedání Rady bezpečnosti. Britský minisrt zahraničních ěcí William Hague odsoudil palestinské raketové útoku a uvedl, že odpovědnost za krizi v Gaze nese především Hamás.


  Zajímavost: do Gazy stále proudí elektrická energie a pitná voda z Izraele.


  8:40
  IDF hlásí, že uskutečnily více jako 20 000 telefonních hovorů, jejichž prostřednictvím varovali civilisty, aby se nezdržovali v blízkosti teroristů a jejich stanovišť, neboť by tím riskovali své zdraví a životy. Izraelské letectvo shazovalo letáky se stejným varováním.


  7:18
  IDF hlásí, že již zlikvidovaly více jak stovky prvků teroristické infrastruktury, včetně stanovišť pro odpalování raket. Eliminováno bylo rovněž několik skupin teroristů, kteří se zrovna chystali rakety odpálit. K tomuto účely byly použity letadla IAF i tanky IDF.

  5:45
  Během noci pokračoval Hamás v ostřelování Izraele raketami. 54 jich dopadlo, 28 dokázal zachytit systém Iron Dome.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142289#460646Verze : 0
  MOD