Gawantka, Georg

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 428 příspěvků vloženo, 1554 editováno a 351 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Gawantka, Georg

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gawantka Gawantka
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Gawantka
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.08.1891 Berlín /
    18.08.1891 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.07.1939 Praha /
    14.07.1939 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 10. tanková divize Commander of the 10th Tank Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142566#461202Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gawantka Gawantka
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Gawantka
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.11.1911 poručík
    18.08.1915 nadporučík
    18.08.1918 kapitán
    01.03.1930 major
    01.04.1933 podplukovník
    01.04.1935 plukovník
    01.08.1938 Generálmajor
    18.11.1911 Leutnant
    18.08.1915 Oberleutnant
    18.08.1918 Hauptmann
    01.03.1930 Major
    01.04.1933 Oberstleutnant
    01.04.1935 Oberst
    01.08.1938 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    15.05.1935-20.01.1938 Velitel : Střelecký pluk 2
    01.01.1938-01.08.1938 Velitel : 3. střelecká brigáda
    15.05.1935-20.01.1938 Commander : 2nd Rifle Regiment
    01.01.1938-01.08.1938 Commander : 3rd Rifle Brigade
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/142566#461203Verze : 0
    MOD