Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 309 příspěvků vloženo, 1204 editováno a 304 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Cuda, Jošitake

Yoshitake Tsuda / 津田美武

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Cuda Tsuda
    Jméno:
    Given Name:
    Jošitake Yoshitake
    Jméno v originále:
    Original Name:
    津田美武 / つだ・よしたけ
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.10.1890 Tokio /
    11.10.1890 Tokyo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 105. divize
    velitel: 4. samostatná smíšená brigáda
    velitel: 133. brigáda
    Commander: 105th Division
    Commander: 4th Independent Mixed Brigade
    Commander: 133rd Brigade
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    velitel: 14. pěší pluk Commander: 14th Infantry Regiment
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    www45160u.sakura.ne.jp;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/143366#462978Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Cuda Tsuda
    Jméno:
    Given Name:
    Jošitake Yoshitake
    Jméno v originále:
    Original Name:
    津田美武 / つだ・よしたけ
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1909-27.05.1911 vojenská akadémia
    DD.MM.1909-27.05.1911 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.12.1911 podporučík
    24.03.1928 major
    01.08.1933 podplukovník
    02.08.1937 plukovník
    01.08.1939 generálmajor
    21.06.1944 generálporučík
    26.12.1911 Second Lieutenant
    24.03.1928 Major
    01.08.1933 Lieutenant Colonel
    02.08.1937 Colonel
    01.08.1939 Major General
    21.06.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.08.1933-02.08.1937 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
    02.08.1937-01.11.1937 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
    15.10.1941-15.02.1943 Velitel : 4. samostatná smíšená brigáda

    Ručně vyplněné položky:
    01.08.1933-01.11.1937 náčelník Výskumneho oddelenia Armádne vojnové kolégium
    01.11.1937-01.08.1939 velitel 14. pešíeho pluku
    01.08.1939-09.03.1940 velitel 133. brigády
    09.03.1940-15.10.1941 pridelený k 6. náhradnej divízii
    15.10.1941-15.02.1943 velitel 4. samostatnej zmiešanej brigády
    15.02.1943-21.06.1944 náčelník oddelenia kontroly prepravy, Osaka Arsenal
    21.06.1944-DD.MM.1945 velitel 105. divízie, Filipíny
    Automatically linked items:
    01.08.1933-02.08.1937 Commander : Research Department of the Army War College
    02.08.1937-01.11.1937 Commander : Research Department of the Army War College
    15.10.1941-15.02.1943 Commander : 4th Independent Mixed Brigade

    Manually added items:
    01.08.1933-01.11.1937 Head of Research Department Army War College
    01.11.1937-01.08.1939 14th Infantry Regiment Commander
    01.08.1939-09.03.1940 133rd Brigade Commander
    09.03.1940-15.10.1941 Attached to 6th Depot Division
    15.10.1941-15.02.1943 4th Independent Mixed Brigade Commander
    15.02.1943-21.06.1944 Chief of Transport Control Department, Osaka Arsenal
    21.06.1944-DD.MM.1945 105th Division Commander, Philippines
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    http://www45160u.sakura.ne.jp/DB/津田美武
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/143366#462980Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Od samotnej aktivácie, v júly 1944, Tsuda velil 105. divízii podriadenej armáde 14. zóny. V septembri sa velenie divízie presunulo do Naga na poloostrove Bicol a v januári 1945 do Antipolo.


    Divízia bránila pohorie východne od mesta Manila, ktoré boli dôležité z hľadiska zásobovania mesta vodou. Koncom vojny je divízia pod jeho velením úplne zničená.


    zdroj
    pwencycl.kgbudge.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/143366#462983Verze : 0
    MOD