Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 409 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Merker, Ludwig

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Merker Merker
    Jméno:
    Given Name:
    Ludwig Ludwig
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ludwig Merker
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    01.09.1894 Künzelsau /
    01.09.1894 Künzelsau /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.03.1964 Tübingen /
    14.03.1964 Tübingen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 35. pěší divize
    vojenský velitel města Vídeň
    Commander of the 35th Infantry Division
    Commandant of Wien
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/144341#465457Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Merker Merker
    Jméno:
    Given Name:
    Ludwig Ludwig
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ludwig Merker
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.08.1916 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    01.04.1928 kapitán
    DD.MM.RRRR major
    01.10.1937 podplukovník
    01.10.1940 plukovník
    01.10.1942 Generálmajor
    01.04.1943 Generálporučík
    16.08.1916 Leutnant
    DD.MM.RRRR Oberleutnant
    01.04.1928 Hauptmann
    DD.MM.RRRR Major
    01.10.1937 Oberstleutnant
    01.10.1940 Oberst
    01.10.1942 Major General
    01.04.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    10.09.1942-DD.04.1943 Velitel : 35. pěší divize
    08.06.1943-05.11.1943 Velitel : 35. pěší divize
    20.07.1944-20.08.1944 Velitel : Hlavní polní velitelství 399

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    10.09.1942-DD.04.1943 Commander : 35th Infantry Division
    08.06.1943-05.11.1943 Commander : 35th Infantry Division
    20.07.1944-20.08.1944 Commander : 399th High Field Command

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    18.11.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    27.05.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/144341#465458Verze : 0
    MOD