Toyama Toyozou

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Toyama Toyozou

外山豊造

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Toyama Toyama
    Jméno:
    Given Name:
    Toyozou Toyozou
    Jméno v originále:
    Original Name:
    外山豊造
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.10.1880 ?, prefektura Wakayama /
    16.10.1880 ?, Wakayama Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.02.1937 ?
    15.02.1937 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 9. divízie
    velitel Vojenskej polície
    velitel 28. brigády
    9th Division Commander
    Provost Marshal
    28th Brigade Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    velitel 63. pešieho pluku 63rd Infantry Regiment Commander
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146241#469688Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Toyama Toyama
    Jméno:
    Given Name:
    Toyozou Toyozou
    Jméno v originále:
    Original Name:
    外山豊造
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-21.11.1900 vojenská akadémia
    22.11.1906-03.12.1909 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-21.11.1900 Military Academy
    22.11.1906-03.12.1909 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    25.06.1901 podporučík
    18.11.1903 poručík
    27.06.1905 kapitán
    22.08.1913 Major
    01.04.1918 podplukovník
    20.07.1921 plukovník
    02.03.1926 generálmajor
    01.08.1931 generálporučík
    25.06.1901 Second Lieutenant
    18.11.1903 Lieutenant
    27.06.1905 Captain
    22.08.1913 Major
    01.04.1918 Lieutenant Colonel
    20.07.1921 Colonel
    02.03.1926 Major General
    01.08.1931 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    20.07.1921-15.08.1922 Velitel : 63. pěší pluk
    15.08.1922-15.12.1924 Velitel : 1. sekce (výcvik) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

    Ručně vyplněné položky:
    25.06.1901-11.05.1904 8. peší pluk
    11.05.1904-27.10.1904 doplňovací prapor 8. peší pluk
    27.10.1904-23.03.1905 Adjutant ? praporu 8. peší pluk
    23.05.1905-13.06.1906 8. peší pluk
    13.06.1906-11.12.1906 Adjutant ? praporu 8. peší pluk
    11.12.1906-10.12.1909 8. peší pluk
    10.12.1909-22.08.1913 pridelený k Generálnemu štábu
    22.08.1913-09.06.1914 15. peší pluk
    09.06.1914-10.08.1915 velitel ? praporu 7. peší pluk
    10.08.1915-24.07.1918 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    06.08.1917-28.11.1918 pridelený k Generálnemu štábu
    28.11.1918-31.08.1920 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    28.11.1918-30.09.1919 náčelník logistického teamu sekcie stratégie? ? kancelárie Generálneho štábu
    31.08.1920-20.07.1921 pridelený k Armádnej zbrojovke
    20.07.1921-15.08.1922 velitel 63. pešieho pluku
    15.08.1922-15.12.1924 náčelník 4. sekcie (výcvik), 1. kancelárie, Generálneho štábu
    04.09.1923-15.12.1924 pridelený k Kanto veleniu
    08.02.1924-01.12.1926 Inštruktor na armádnom vojnovom kolégiu
    01.12.1926-01.08.1929 velitel 28. brigády
    01.08.1929-06.03.1930 pridelený k divízii Imperiálnej gardy
    06.03.1930-01.08.1931 náčelník vojenskej polície (Kempeitai) Chosenskej armády, Korea
    01.08.1931-29.02.1932 velitel Vojenskej polície
    29.02.1932-01.08.1934 velitel posádky Taiwan
    01.08.1934-02.12.1935 velitel 9. divízie
    02.12.1935-15.01.1936 pridelený k Generálnemu štábu
    20.01.1936-DD.MM.RRRR rezerva
    Automatically linked items:
    20.07.1921-15.08.1922 Commander : 63rd Infantry Regiment
    15.08.1922-15.12.1924 Commander : 1st Section (Training) of the 1st Bureau Imperial Army General Staff Office

    Manually added items:
    25.06.1901-11.05.1904 8th Infantry Regiment
    11.05.1904-27.10.1904 Replenishment Battalion 8th Infantry Regiment
    27.10.1904-23.03.1905 Battalion Adjutant 8th Infantry Regiment
    23.05.1905-13.06.1906 8th Infantry Regiment
    13.06.1906-11.12.1906 Battalion Adjutant 8th Infantry Regiment
    11.12.1906-10.12.1909 8th Infantry Regiment
    10.12.1909-22.08.1913 Attached to General Staff
    22.08.1913-09.06.1914 15th Infantry Regiment
    09.06.1914-10.08.1915 Battalion Commander 7th Infantry Regiment
    10.08.1915-24.07.1918 Military Science Instructor Army War College
    06.08.1917-28.11.1918 Attached to General Staff
    28.11.1918-31.08.1920 Military Science Instructor Army War College
    28.11.1918-30.09.1919 Logistic Team Leader Strategy Section ? Bureau General Staff
    31.08.1920-20.07.1921 Attached to Army Weapons Factory
    20.07.1921-15.08.1922 63rd infantry Regiment Commander
    15.08.1922-15.12.1924 Head of 4th Section (Training), 1st Bureau, General Staff
    04.09.1923-15.12.1924 Attached to Kanto HQ
    08.02.1924-01.12.1926 Instructor at the Army War College
    01.12.1926-01.08.1929 28th Infantry Brigade Commander
    01.08.1929-06.03.1930 Attached to the Imperial Guards Division
    06.03.1930-01.08.1931 Head of the Military Police (Kempeitai) Chosen Army, Korea
    01.08.1931-29.02.1932 Provost Marshal
    29.02.1932-01.08.1934 Taiwan Garrison Commander
    01.08.1934-02.12.1935 9th Division Commander
    02.12.1935-15.01.1936 Attached to the General Staff
    20.01.1936-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 5. třídy
    Order of Golden Kite 5th Class
    功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    05.09.1929
    Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
    2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
    旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
    -


    15.02.1937
    Řád Posvátného pokladu 1. třídy
    Order of Sacred Treasure 1st Class
    瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    http://sakurataro.org/db/外山豊造
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146241#469689Verze : 5
    MOD