Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tlach, Jozef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tlach Tlach
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Tlach
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor in memoriam Major-General (in memoriam)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    10.02.1896 Šumice /
    10.02.1896 Šumice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.02.1964 Vsetín /
    12.02.1964 Vsetín /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 1. taktickej skupiny "Kriváň" (1944)
    zástupca veliteľa 2. divízie (1945-1947)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    http://www.muzeumsnp.sk/data/articles/tlach.jpg
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146333#469900Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tlach -
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef -
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Tlach
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1914 reálne gymnázium, Uherský Brod
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.04.1918 podporučík
    01.11.1918 poručík
    01.03.1919 nadporučík
    28.10.1924 kapitán
    24.09.1927 štábny kapitán
    01.01.1937 major
    01.01.1942 podplukovník
    01.10.1944 plukovník
    01.06.1948 záloha
    DD.11.1950 odobratá hodnosť
    25.08.1994 generálmajor in memoriam
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.09.1939-01.10.1939 Velitel : Pěší pluk 35
    09.05.1939-01.05.1940 Velitel : Náhradní prapor pěšího pluku 1
    01.05.1940-01.10.1940 Velitel : Pěší prapor I/7
    10.09.1944-28.10.1944 Velitel : 1. taktická skupina
    DD.08.1945-01.10.1945 Velitel : 4. minometná brigáda
    DD.07.1946-14.09.1946 Velitel : 10. divise
    01.10.1947-DD.03.1948 Velitel : 2. brigáda

    Ručně vyplněné položky:
    12.06.1915-DD.MM.RRRR dobrovoľník, Peší pluk 3
    DD.04.1916-DD.10.1916 taliansky front
    DD.10.1916-DD.MM.RRRR v zajatí
    DD.04.1918-DD.MM.RRRR veliteľ čaty, 32. československý strelecký pluk
    DD.10.1922-DD.07.1938 Peší pluk 41
    DD.07.1938-DD.09.1938 Hraničiarsky pluk 6
    DD.12.1938-DD.MM.RRRR veliteľ technickej roty, Peší pluk 41
    DD.05.1939-DD.08.1939 veliteľ výcvikového tábora, Peší pluk 1
    DD.08.1939-DD.05.1940 veliteľ Náhradného práporu, Peší pluk 1
    DD.05.1940-DD.MM.1940 veliteľ Práporu I/7, Peší pluk 7
    DD.10.1940-DD.12.1942 prednosta všeobecného oddelenia, Veliteľstvo pozemného vojska
    DD.01.1943-DD.MM.RRRR zástupca veliteľa Civilnej protileteckej ochrany, Vojenská správa MNO
    09.09.1944-DD.MM.RRRR veliteľ 1. taktickej skupiny
    DD.01.1945-DD.MM.1945 veliteľ 4. partizánskeho práporu, 2. československá paradesentná brigáda
    DD.03.1945-DD.04.1945 veliteľ posádky, Banská Bystrica
    DD.08.1945-01.10.1945 dočasný veliteľ 4. mínometnej brigády
    DD.10.1945-DD.MM.1946 zástupca veliteľa 2. divízie
    DD.07.1946-DD.MM.RRRR dočasný veliteľ 10. divízie
    DD.02.1947-DD.04.1947 zástupca veliteľa 2. divízie
    DD.04.1947-DD.05.1948 obvodový veliteľ, Výcvikový tábor Lešť
    Automatically linked items:
    09.05.1939-01.05.1940 Commander : Replacement Battalion of 1st Infantry Regiment
    15.09.1939-01.10.1939 Commander : 35th Infantry Regiment
    01.05.1940-01.10.1940 Commander : 1st Infantry Battalion
    10.09.1944-28.10.1944 Commander : 1st Tactical Group "Krivan"
    DD.08.1945-01.10.1945 Commander : 4th Mortar Brigade
    DD.07.1946-14.09.1946 Commander : 10th Division
    01.10.1947-DD.03.1948 Commander : 2nd Brigade

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Válečný kříž 1918
    War Cross 1918
    Válečný kříž 1918
    -


    DD.MM.1944
    - Válečný vítězný kříž IV. třídy
    War Victory Cross 4th Class
    Vojenný víťazný kríž IV. triedy
    -


    DD.MM.1945
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" II. stupeň
    Medal for Merit 2nd Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" II. stupeň
    -


    DD.MM.1945
    Řád Slovenského národního povstání I. třída
    Order of Slovak National Uprising 1st class
    Rad Slovenského národného povstania I. trieda
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146333#487242Verze : 1
    MOD