Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kawane, Jošikata

Yoshikata Kawane / 河根良賢

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kawane Kawane
    Jméno:
    Given Name:
    Jošikata Yoshikata
    Jméno v originále:
    Original Name:
    河根良賢 / かわね・よしかた
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.07.1888 ?, prefektura Hirošima /
    29.07.1888 ?, Hiroshima Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.02.1949 ?, zajatecký tábor /
    12.02.1949 ?, POW Camp /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 1. automobilový pluk
    velitel: 2. přepravní pluk
    velitel: 3. velitelství polní přepravy
    Commander: 1st Automobile Regiment
    Commander: 2nd Transport Regiment
    Commander: 3rd Field Transport Command
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www45160u.sakura.ne.jp;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146566#470468Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kawane Kawane
    Jméno:
    Given Name:
    Jošikata Yoshikata
    Jméno v originále:
    Original Name:
    河根良賢 / かわね・よしかた
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1909-27.05.1911 vojenská akadémia
    DD.MM.1909-27.05.1911 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.12.1911 podporučík
    26.07.1927 major
    01.08.1933 podplukovník
    02.08.1937 plukovník
    01.03.1941 generálmajor
    26.12.1911 Second Lieutenant
    26.07.1927 Major
    01.08.1933 Lieutenant Colonel
    02.08.1937 Colonel
    01.03.1941 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    08.08.1941-01.08.1942 Velitel : 3. velení polní přepravy

    Ručně vyplněné položky:
    01.08.1936-15.07.1938 velitel 2. prepravného pluku
    15.07.1938-01.08.1939 velitel 1. automobilného pluku
    01.08.1939-01.08.1941 velitel kadetov, Vojenskej školy rezervistov Kurume
    08.08.1941-01.08.1942 velitel 3. velenia polnej prepravy
    01.08.1942-DD.MM.1945 velitel Severočínskeho motorového prepravneho skladu
    DD.MM.1945-12.02.1949 vojnový zajatec, Čína
    12.02.1949-DD.MM.RRRR popravený po pokuse o útek, Čína
    Automatically linked items:
    08.08.1941-01.08.1942 Commander : 3rd Field Transport Command

    Manually added items:
    01.08.1936-15.07.1938 2nd Transport Regiment Commander
    15.07.1938-01.08.1939 1st Automobile Regiment Commander
    01.08.1939-01.08.1941 Commandant of Kurume Army Reserve Officers' Cadet School
    08.08.1941-01.08.1942 3rd Field Transport Command Commander
    01.08.1942-DD.MM.1945 Commanding Officer Northern China Field Motor Transport Depot
    DD.MM.1945-12.02.1949 POW, China
    12.02.1949-DD.MM.RRRR Executed following an attempted escape, China
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www45160u.sakura.ne.jp;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/146566#470472Verze : 0
    MOD