Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 300 příspěvků vloženo, 891 editováno a 283 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pravidla psaní do fóra v sekci PONORKY

  Avatar
  Nová Pravidla pro zápis do sekce Ponorky (Edit: Tars)  Prosíme uživatele, aby se při vkládání nových témat v sekci Ponorky řídili níže uvedenými pravidly:


  1) v případě jakýchkoliv nejasností nebo pochybností neváhejte a kontaktujte Moderátora této sekce: Tars, FiBe, Franta02, nebo samotného administrátora (Admin) www.valka.cz  2) vkládání konkrétních plavidel
  Pro nadpis tématu (při vkládání je to kolonka Předmět/Název česky (slovensky)) použijte název plavidla v následující formě:
  - zkratku ISO pro daný stát (platí pouze pro plavidla v části sekce Nezařazeno, kam se umisťují plavidla, jejichž stát nemá vlastní část sekce - u ostatních plavidel, která lze přiřadit k jednotlivým státům zkratku ISO neuvádět)
  - zkratka označující typ ponorky, kterou naleznete zde (pokud ji nenaleznete, kontaktujte příslušného Moderátora, který Vám poradí)
  - zkratka označující příslušnost k válečnému loďstvu daného státu (USS, HMS, ORP, KNM, Hr.Ms., HMAS apod.), pokud stát u svých válečných lodí tuto zkratku nepoužívá, nevkládejte nic
  - samotné jméno plavidla (u plavidel států, které nepoužívají latinku uveďte, nejlépe anglický, přepis názvu)
  - v závorce tzv.pennant number (identikační nebo kódové označení plavidla) - kvůli rozlišení plavidel o stejných názvech (pokud pennant number neexistuje, uveďte rok spuštění plavidla na vodu)

  Příklady zápisu:
  NOR - SS - KNM Ula (P66)
  SS - HMS Upholder (N99)
  SS - R.MSG Tricheco (1930)
  SSBN - USS Benjamin Franklin (SSBN-640)  3) pro vkládání tříd podobně:
  - zkratku ISO pro daný stát (jen pro Nezařazené)
  - označení typu ponorky (SS, SSGN, SSN, apod.)
  - název třídy


  Příklad zápisu:
  nezařazená třída ponorek: ISR - SSK - Dolphin
  ostatní státy: SS - Wilk  3) Pro vkládání nových plavidel i jejich tříd byly vytvořeny tzv.šablony, které na stránce vytvoří jednotnou tabulku
  - prosíme všechny uživatele o používání těchto šablon bez jakýchkoliv změn jejich vzhledu (vybarvování, změna velikosti písma, doplňování nebo umazávání řádků apod.). Pokud máte k dispozici údaje, pro které nenajdete příslušnou kolonku, vkládejte je prosím do kolonky Poznámka, nebo jakoukoliv jinou vhodnou formou do nového příspěvku. Nevkládejte jakýkoli text nad tabulku.
  - vhodnou šablonu vyberete pomocí roletky vpravo od pracovního pole, po jejím zvolení se automaticky otevře nové okno, do kterého doplníte patřičné údaje (např.: jméno/název, TTD, ... a zejména ZDROJE)
  - šablonu vložíte pomocí Nahrát šablonu.


  Existují 3.šablony pro ponorky:
  Ponorka - třída - použijte pro vložení TTD pro celou třídu ponorek (tato šablona je přístupná pouze v podsekci Třídy, u jednotlivých lodí ji nenajdete!)
  Ponorka - s třídou - použijte pro vložení údajů pro konkrétní ponorky
  Ponorka - bez třídy - použijte pro vložení údajů ponorek, které existovaly pouze v jediném exempláři (neexistovala celá třída)  !!! POZOR: jako u každého faktografického příspěvku, i zde u každého nového příspěvku MUSÍ být uveden zdroj(e) ze kterého bylo čerpáno !!!
  (případné dotazy a diskuse ohledně pravidla o uvádění zdrojů směřujte sem)  4) Několik technických poznámek pro vyplňování tabulek:
  - jakékoliv datum vkládejte ve formě DD.MM.RRRR (DD-den, MM-měsíc, RRRR-rok, př.: 01.01.2001)
  - při vkládání rozměrů, výtlaků, rychlostí apod. není nutné vkládat i jednotky uvedených údajů(m,t,kts apod.) Tyto jednotky budou automaticky přiděleny po doplnění a uložení tabulky.
  - ráži děl a torpédometů udávejte v českém sloupci v metrických mírách (např.: 533 mm, 8,8 cm, ...), a v anglickém sloupci pomocí imperiální soustavy (např.: 21", 3.46")
  - při vkládání seznamu plavidel dané třídy vkládejte tato do jednoho řádku pod sebe
  - TTD jsou primárně umístěna v tabulce pro třídu ponorek, pro jednotlivá plavidla se pak uvádí především specifické údaje (data zahájení stavby, přijetí do služby, velitelé apod.)
  - z jednotlivých ponorek pak bude odkazováno na třídu (prolinkováním) a naopak.
  - pokud se u konkrétní lodi některý údaj odlišuje od běžných údajů pro danou třídu (rozměry, výtlak, výzbroj apod.) uveďte je v řádku Poznámka přímo u konkrétní lodi a pomocí poznámkového aparátu i u samotné třídy. Stejný řádek použijte i pro případné změny výzbroje během služby.
  - pro elektronickou výstroj (radary, sonary apod.), sonary, perikopy a systémy řízení použijte řádek Vybavení
  - pokud vkládáte obrázky s velkou datovou náročností zvažte variantu vložení obrázku do fotoalba a do vlastního příspěvku vložení odkazu


  5) Příspěvky se specifikováním např. výzbroj pokud je specifikována v příslušném fóru, či velitele ponorky v sekcích významných osobností, vkládejte pokud možno formou aktivního odkazu (tzv. prolinkování) na příslušná faktografická fóra pokud jsou k dispozici. Odkaz na postup je uveden níže.


  Toto není samoúčelná buzerace, ale snaha o zpřehlednění a zkvalitnění fóra. Ocení to hlavně (nejen) lidé s pomalejším připojením. V případě nejistoty se nebojte obrátit na moderátory.  Též prosíme:


  Nevkládejte obrazový materiál chráněný autorskými právy. Vaše pozitivní snaha by mohla vyústit v negativní následky pro provozovatele serveru.


  V příspěvcích se zdržte subjektivních hodnocení ve smyslu "nejlepší ponorky", vkládání neověřených dat, vlastních domněnek a vulgárních výrazů.


  Zakládejte prázdná fóra (tj. pouze název lodi) je možné jen v případě, že to momentálně poslouží k prolinkování s jiným článkem a bude v dohledné době doplněno.


  Než vložíte u nějaké ponorky nějaká fakta, podívejte se, jestli už je nevložil někdo před Vámi.


  Chcete-li se na něco zeptat ohledně nějaké podrobnosti k ponorkám, jejím akcím ... apod., založte fórum v diskuzní části celého fóra
  (tedy ne v sekci ponorky, která je sekcí faktografickou) a do úvodního příspěvku vložte odkaz na již existující faktografické forum aby sloužilo jako podklad k diskuzi.  Samozřejmě platí všechna PRAVIDLA platná pro celé fórum serveru valka.cz.  Nevhodné příspěvky budou smazány či upraveny, bez upozorňování přispěvatele na akt mazání těchto příspěvků - viz. pravidla pro faktografická fóra.  Návod jak prolinkovat svůj příspěvěk s jinými příspěvky (zejména ze sekcí Jednotky, Technika, Výzbroj, ...) naleznete zde. Není to povinné a dělat to tedy nemusíte, ale ušetříte tím práci moderátorům. Za případné prolinkování svých příspěvků předem děkujeme.  POKUD MÁTE JAKÉKOLIV DOTAZY NEBO NEJASNOSTI, NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT NĚKTERÉHO Z MODERÁTORŮ.


  Děkujeme Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15218#56991Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Podle roku zařazení ponorky do služby vyberte prosím z patřičného sloupce příslušnou zkratku  do roku 1900 období let 1900-1945 období po roce 1945
  SS – ponorný člun SS - ponorka
  ST - nákladní ponorka
  SM - minonosná ponorka
  SX – miniponorka
  SS - ponorka
  SSB - raketonosná ponorka
  SSBN - raketonosná ponorka s nukleárním pohonem
  SSG - ponorka s řízenými střelami
  SSGN - ponorka s řízenými střelami s nukleárním pohonem
  SSK - útočná ponorka
  SSN - útočná ponorka s nukleárním pohonem
  SX - miniponorka
  SA - jiná (speciální) ponorka
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15218#282680Verze : 0