Bombardovací eskadra 30 [1939-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1829 editováno a 255 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardovací eskadra 30 [1939-1944]

30th Bomber Wing / Kampfgeschwader 30 (KG 30)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovací eskadra 30 30th Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    Kampfgeschwader 30
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.11.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Bombardovací eskadra (S) 30 30th Bomber Wing (F)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.11.1939-DD.04.1940 Letecká armáda 2
    DD.04.1940-DD.11.1940 X. letecký sbor
    DD.11.1940-DD.MM.1942 IX. letecký sbor
    DD.MM.1942-DD.02.1943 Letecké velitelství Sever (Východ)
    DD.02.1943-DD.12.1943 II. letecký sbor
    DD.12.1943-26.09.1944 Letecká armáda 3
    26.09.1944-23.11.1944 Velitelství letectva Západ
    15.11.1939-DD.04.1940 2nd Air Fleet
    DD.04.1940-DD.11.1940 X Air Corps
    DD.11.1940-DD.MM.1942 IX Air Corps
    DD.MM.1942-DD.02.1943 Air Command North (East)
    DD.02.1943-DD.12.1943 II Air Corps
    DD.12.1943-26.09.1944 3rd Air Fleet
    26.09.1944-23.11.1944 Air Force Command West
    Dislokace:
    Deployed:
    15.11.1939-DD.04.1940 Greifswald, Fliegerhorst Greifswald /
    DD.04.1940-01.05.1940 Sylt, Fliegerhorst Westerland /
    01.05.1940-02.07.1940 Oldenburg, Fliegerhorst Oldenburg /
    02.07.1940-01.09.1940 Vadum, Fliegerhorst Aalborg-West /
    01.09.1940-01.07.1941 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
    01.07.1941-24.01.1942 Miserey, Fliegerhorst Evreux /
    24.01.1942-12.11.1942 Lakselv, Flughafen Banak /
    12.11.1942-DD.06.1943 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
    DD.06.1943-DD.09.1943 Viterbo, Letiště Viterbo /
    DD.09.1943-DD.12.1943 Ghedi, Flugplatz Ghedi I /
    DD.12.1943-DD.01.1944 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
    DD.01.1944-01.02.1944 Istres, Fliegerhorst Istres /
    01.02.1944-18.02.1944 Leck, Fliegerhorst Leck /
    18.02.1944-10.07.1944 Bad Zwischenahn, Fliegerhorst und Seefliegerhorst Zwischenahn /
    10.07.1944-29.07.1944 Beauvechain, Flughafen Le Culot /
    29.07.1944-DD.08.1944 Paris, Fliegerhorst Paris-Orly /
    DD.08.1944-DD.10.1944 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
    DD.10.1944-23.11.1944 Gifhorn, Landeplatz Gifhorn /

    Velitel:
    Commander:
    15.11.1939-16.08.1940 Loebel, Walter (Oberstleutnant)
    17.08.1940-20.10.1940 Rieckhoff, Herbert (Oberstleutnant)
    21.10.1940-17.05.1943 Bloedorn, Erich (Oberstleutnant)
    18.05.1943-10.09.1943 Kern, Wilhelm (Oberstleutnant)
    11.09.1943-16.10.1944 Gravenreuth, Sigmund Ulrich Freiherr von (Oberstleutnant)
    17.10.1944-23.11.1944 Jope, Bernhard (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    22.09.1939-23.11.1944 I. skupina Bombardovací eskadry 30
    15.11.1939-23.11.1944 Štáb Bombardovací eskadry 30
    01.12.1939-23.11.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 30
    01.01.1940-15.10.1940 III. skupina Bombardovací eskadry 30
    21.02.1940-01.07.1940 Těžká stíhací letka Bombardovací eskadry 30
    15.10.1940-08.06.1944 III. skupina Bombardovací eskadry 30
    27.10.1940-DD.04.1941 Doplňovací letka Bombardovací eskadry 30
    DD.10.1940-DD.04.1943 Zkušební letka Bombardovací eskadry 30
    DD.04.1941-23.11.1944 IV. skupina Bombardovací eskadry 30
    22.09.1939-23.11.1944 1st Group of the 30th Bomber Wing
    15.11.1939-23.11.1944 Staff of the 30th Bomber Wing
    01.12.1939-23.11.1944 2nd Group of the 30th Bomber Wing
    01.01.1940-15.10.1940 3rd Group of the 30th Bomber Wing
    21.02.1940-01.07.1940 Heavy Fighter Squadron of the 30th Bomber Wing
    15.10.1940-08.06.1944 3rd Group of the 30th Bomber Wing
    27.10.1940-DD.04.1941 Replacement Squadron of the 30th Bomber Wing
    DD.10.1940-DD.04.1943 Testing Squadron of the 30th Bomber Wing
    DD.04.1941-23.11.1944 4th Group of the 30th Bomber Wing
    Čestný název:
    Honorary Name:
    15.11.1939-23.11.1944 Adler (Orel)
    15.11.1939-23.11.1944 Adler (Eagle)
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/kampf/kg30.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/1544#507448Verze : 2
    MOD
    Avatar
    Geschwaderkommodoren:


    Obstlt Walter Loebel, 15.11.39 - 16.8.40
    Oberst Herbert Rieckhoff, 17.8.40 - 20.10.40
    Obstlt Erich Bloedorn, 10.40 - 5.43
    Obstlt Wilhelm Kern, 18.5.43 - 10.9.43
    Obstlt Siegmund-Ulrich Freiherr von Gravenreuth , 9.43 - 16.10.44
    Oberst Bernhard Jope , 10.44 - 2.45
    Oberst Hanns Heise, 2.45 - 5.45


    Stab:


    Zformován 15.11.39 v Greifswald. Jako Stabs-Staffel existoval 4.40 - 11.44. 23.11.44 přejmenován na Stab/KG(J)30. Zrušen 18.4.45.


    KG(J)30 měla přezbrojit na Me 262A na jaře roku 1945, ale už tyto stroje nedostala.


    Základny:


    15.11.39 - 4.40 Greifswald Ju 88A
    4.40 - 1.5.40 Westerland Ju 88A
    1.5.40 - 2.7.40 Oldenburg Ju 88A
    2.7.40 - 1.9.40 Aalborg-West Ju 88A
    1.9.40 - 1.7.41 Eindhoven Ju 88A
    1.7.41 - 24.1.42 Evreux Ju 88A
    24.1.42 - 12.11.42 Banak Ju 88A
    12.11.42 - 6.43 Comiso, Aeroporto di Comiso "Vincenzo Magliocco" / Ju 88A
    6.43 - 9.43 Viterbo, Aeroporto di Viterbo / Ju 88A
    9.43 - 12.43 Ghedi Ju 88A
    12.43 - 1.44 Eindhoven Ju 88A
    1.44 - 1.2.44 Istres Ju 88A
    1.2.44 - 18.2.44 Leck Ju 88A
    18.2.44 - 10.7.44 Bad Zwischenahn Ju 88A
    10.7.44 - 29.7.44 Beauvechain, Flughafen Le Culot / Ju 88A
    29.7.44 - 8.44 Paris-Orly Ju 88A
    8.44 - 10.44 Achmer Ju 88A
    10.44 - 11.44 Gifhorn Ju 88A
    11.44 - 12.44 Chrudim Bf 109G
    12.44 - 18.2.45 Budweis Bf 109G
    18.2.45 - 4.45 Prag-Gbell Bf 109G
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/1544#5896Verze : 1
    MOD