Sahara

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 458 příspěvků vloženo, 936 editováno a 442 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Sahara

  Avatar
  SAHARA 1942. Nepřátel je stokrát více. Voda dochází. Boj o přežití právě začal ... Říjen 1942, vyprahlá saharská poušť. Seržant Joe Gunn a jeho dva muži jsou posádkou amerického tanku přiděleného k britské armádě. Po německém útoku je Joe Gunn nucen se svým tankem ustupit hluboko do pekelného spalujícího žáru pouště. Během ústupu přibírá Gunn skupinu tuláků. Všichni jsou již unavení a žízniví, když v ruinách starobylé svatyně nachází vodu. Avšak německý prapor je jim stále v patách. Musí čelit stonásobné přesile. Zoufale potřebují pomoc. Vydrží, než přijde posila? To řekne až čas. A ten je, jak seržant Joe Gunn poznává, ještě vzácnější než voda ...(ČB).


  Koupit DVD na Filmopolis.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#223231Verze : 0
  Avatar
  Príbeh o pár vojakoch a jednom tanku, ktorý dokázali zadržať časť Rommelových vojsk v bitke pri El Alamejne. Tank s posádkou stretávajú niekoľko vojakov a zajmú nemeckého pilota. Pri ceste za svojimi vojskami narazia na studňu o ktorú majú záujem aj nemci. Tento film síce nedbá tak celkom na realitu ale je to taký pohodový film.
  Najlepší je ten citát na záver: "Oni nemali zostárnuť, tak ako my, čo starneme.Čas ich nemal unaviť a roky zatratiť. Nezabudneme na Vás.Veď aj slnko večer zapadne ale ráno si ho pamätáme." Dobré nie? Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#57929Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím s Tebou, je to takový pohodový film, který nikoho neurazí. Já si ho pouštím, pokud si chci odpočinout u nějakého válečného filmu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#58086Verze : 0
  Avatar
  Ano, ano, také se na něj rád koukám, ačkoli ten příběh je spíše zcela mimo realitu (tank M3 Lee s americkou posádkou, na začátku prchající z bojiště u Gazaly, tedy ještě pár měsíců před El Alameinem, to je opravdu poněkud "mimo"). Jinak se jedná o stejnojmenný remake filmu již z roku 1943, tehdy ovšem hlavního hrdinu hrál Humpfrey Bogart, na rozdíl od Jamese Belushiho v roce 1995. No ale k podívání to je, Afrikakorps tam aspoň trošičku dostane "na frak" Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#58119Verze : 0
  Avatar
  Podľa mňa sa jedná o jeden z posledných vojnových filmov starého typu, a to že zopár odhodlaných vojakov "dobra" porazí obrovskú presilu krutého a bojachtivého nepriateľa.
  Pokiaľ ide o historické súvislosti, kedysi to bolo filmovým tvorcom jedno, hlavne že sa tam strieľa a zabíja, a že sa na to budú ľudia pozerať. Dnes si už na tom vo vojnových filmoch dávajú viac záležať.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#58611Verze : 0
  Avatar

  Citace - Scotty :

  ten příběh je spíše zcela mimo realitu (tank M3 Lee s americkou posádkou, na začátku prchající z bojiště u Gazaly, tedy ještě pár měsíců před El Alameinem, to je opravdu poněkud "mimo").  M3 Lee s americkou posádkou je opravdu mimo realitu. Navíc měl na sobě znak Američané 1. obrněné divize. V zápaní poušti nikdy Američané nebojovali. M3 měli ve výzbroji Britové, ovšem v modifikaci Grant. Lee Britové nasadili na Barmském bojišti.
  Jinak na úprku z bojiště u Gazaly nic nerealistického není. Přesně to Britové udělali. A uprchli až k El Alameinu, kde později došlo k oné slavné bitvě. Takže v tomhle pohledu jsem nepochopil, co (jsi) tím Scotty myslel.


  Jinak je film hezky zpracovaný.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60246Verze : 0
  Avatar
  To Hartmann : v mé větě v závorce nebyla o Britech ani zmínka a týkala se pouze těch Amíků, mělo to tedy být k dokreslení celé absurdní situace ze začátku filmu. O ústupu britských jednotek od Gazaly samozřejmě vím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60282Verze : 0
  Avatar
  inu přece bys nechtěl aby v americkém filmu vyhrávali britové Smile Pokud se pamatuju tak těch nesmyslů je tam víc třeba když americký seržant velí britům kteří mají s sebou důstojníka, také němci jsou tam dost za hlupáky aby ti hrdinové mohli víc vyniknout. Jsou tam hezké záběry (právě na M-3) ale v celku mne to moc nenadchlo, možná ta původní verze je lepší, ale tu asi nikdo z nás neviděl? Myslím že britové měli Lee i v africe, Grantů bylo postaveno poměrně málo a s dodávkou věží byly problémy proto část dodávky byla nahrazena standardem (tedy Lee který se lišil hlavně tím že měl rádio v korbě a ne ve věži).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60294Verze : 0
  Avatar
  Jako film to docela ujde dal bych tomu tak 7 z 10.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60328Verze : 0
  Avatar
  To Scotty: Aha, tobě nešlo o krititku místa nasazení, ale času nasazení americké posádky (mě víc vadilo to místo, tak jsem se na to zaměřil, jen jsem chtěl napsat, že na Brity by to sedělo). Tj. blobst = Američani v bitvě u Gazaly, tedy ještě před El Alameinem -> a přitom Amíci se vylodili v Africe až po začátku bitvy u El Alameinu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60336Verze : 0
  Avatar
  Jinak Saharu z roku 1943 jsem ještě neviděl, ale už to mám rozjednané, tak se teším, až ji budu mít a skouknu to.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#60339Verze : 0
  Avatar
  Dost slaby a naiví film
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#65669Verze : 0
  Avatar
  Celkom oddychovka, aj keď štatistiky vojny nepustia. Takéto prípady by ich asi riadne upravili. Ale aj tak si ho rád pozriem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#67469Verze : 0
  Avatar
  Mě se ten film moc líbil.Viděl jsem hoasi před čtyřmi roky a scháněl jsem ho.Nakonec jsem ho sehnal v úterý.Byl jsem na něho natěšený jak malý kluk a vůbec mě nesklamal.Doopravdy super.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#75650Verze : 0
  Avatar
  Tento film sa zrovna nedá označiť ako historický dokument vo farbe Shocked
  Neviem prečo ale ten keď si spomeniem na tento film, tak ma napadne hneď fajnový pohodový večer pri telke. Fakt, proste ako napr. pri Smrtonosnej pasci, tak pri tomto filme si veľmi oddýchnem. Proste pohodička #Beer
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#75707Verze : 0
  Avatar
  Jo s tím tankem máte pravdu....je to prostě americká blbost, ale jinak jak už jste někdo napsal oddechový film pro jakoukoliv příležitost, nudím se, tak se na to kouknu znova,...Jinak jméno tanku Lulubelle (nebo tak nějak) se mi docela líbí. Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#84688Verze : 0
  Avatar
  Jo docela oddechový film, u kterého by se nemělo moc přemýšlet. Třeba že tankisti přemůžou přesilu dobře vycvičené německé pěchoty. Ale zápletka jako boj o důležitou studnu je dobrá.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#89736Verze : 0
  Avatar
  Je to podle pravdy tenhle film natočený?Mě se zdá, že tam někde psali, že ano, ale s jedním tankem a ještě takovým nic moc a pár lidma zastavit Němce s velkou pěchotou minomety atd.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#89870Verze : 0
  Avatar
  Ujišťuju Tě, že podle pravdy to z principu nemůže být ani náhodou. V západní poušti americké jednotky nebojovaly.


  Jinak už jsem shlédnul i Saharu z roku 1943. Přestože je černobílá, líbila se mi snad ještě více než ta z roku 1995. Překvapila mě prakticky téměř absolutní shoda v příběhu, dialozích, scénách, postavách a vůbec všem Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#102969Verze : 0
  Avatar
  Já bych vás, kolegové, v jedné věci opravil. V západní poušti amíci opravdu bojovali. Nejednalo se ale o pravidelné jednotky, ale o několik tanků s osádkami amerických tankových instruktorů v britských divizích, kteří tam na vlastní kůži studovali specifika boje v poušti, německou taktiku atd. před tím, než do boje vyrazí jejich vlasní armáda. A údajně byla Sahara točena právě o těchto instruktorech !
  Jinak jsem viděl také obě dvě verze a ta starší s Bogartem v hlavní roli se mi líbila taky víc .... Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15558#125158Verze : 0