Patton (Patton)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 458 příspěvků vloženo, 936 editováno a 442 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Patton (Patton)

  Avatar
  Tento film popisuje úlohu, ktorú vo WW2 zohral jeden z najlepších amerických generálov George Smith Patton a bojové akcie jeho jednotiek - Al Guettar, Sicíla, Normandia, Bastogne.


  Síce mi tam chýbal útok na mesto Méty, ale aj tak je to skvelý film. Hodnotím nasledovne: 10/10!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#58363Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím. Tento film vcelku výstižně představuje "náturu" generála Pattona. Četl jsem i jeho vlastní paměti a nestranný životopis, proto soudím, že film je natočen vcelku přesně, když uvážím, že filmaři musejí brát v podtaz také to, aby se na něho někdo díval.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#58904Verze : 0
  Avatar
  Pattonova osobnost je ve filmu vykreslena přesvědčivě a pravdivě, ale ty reálie - Tanky Patton coby německé Pantery či Tigry nebo bůhvíco Smile To jsou ale paradoxy.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#77357Verze : 0
  Avatar
  Pěkný fil na dva díly, ale podle mě se jim vůbec nepovedl Rommel, který vypadal spíše na nějakého třicátníka nebo čtyřicátníka.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#86017Verze : 0
  Avatar
  Jenom nemuseli na konci vynechávat jeho smrt. Myslím, že zmínka o tom, že člověk s jeho životními osudy zemřel na následky více méně banální autonehody, by jen všechno podtrhla a byla by dobrou tečkou za celým filmem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#86254Verze : 0
  Avatar

  Citace - Oněgin :

  Pattonova osobnost je ve filmu vykreslena přesvědčivě a pravdivě, ale ty reálie - Tanky Patton coby německé Pantery či Tigry nebo bůhvíco Smile To jsou ale paradoxy.  No tak tomu (s těmi tanky) je ve většině západních filmů (nevím jak východních). Ale vyděl jsem tak třeba i T34/85 v německé kamufláži (a ne jeden naráz). No nevím jak by takoví západní filmaři točili nyní bitvu - třeba bitvu o Kusrk - no to by ale dopadlo. No a když už jsem u toho - jaké tanky si zahrály v 4 z tanku a pes?


  Jinak je to fakt dost dobrý film - jen mě štve že jsem neviděl skoro celý druhý díl ... sle ty jeho názory na němce a rusy ... to bylá síla a dobré taky bylo jak ho třeba málem přejela ta kára.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#87618Verze : 0
  Avatar
  toto nahrádzanie enemckých tankov prestavbami svojich je typické pre všetky filmy či už americké, ruské alebo britské.
  Toho že by namiesto nemeckých Panzerov IV, Tirov alebo Pantherov, použili nejaké staré M-60, T-55 alebo dokonca Abramsy ( Wink ) sa neobávam, lebo to by bol dosť krok do zadu. Určite by sa investovalo do výroby kvalitných a hlavne hodnoverných makiet. Dnes keď už sú ludia zvyknutý na veci aké videli trebárs v Pánovi Prsteňov, by asi ťažko niekto skočil na to, že nemci mali takéto tanky. A práve preto, že teraz je dôraz na každý detail voenskej techniky sa nenatáčajú veľkolepé a hlavne kvalitné historické filmy z WWII. O WWI s jej mamutími tankami ani nehovorím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#87620Verze : 0
  Avatar
  Paton byl velmi sverazny clovek. Tento film o nem se mi libil. Shltnul jsem ho najednou. Myslim ze Patona pekne vystihuje. Souhlasim s tim, jak tu nekdo uz psal, ze nemeli vynechat jeho smrt. Kdyz uz to je film zasveceny jednomu cloveku, tak bych ho dotahl az do jeho smrti. Je to bez ni takovy otevreny, neukonceny.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#215576Verze : 0
  Avatar
  Opravdu dobrý film, vystihuje jak jeho samotného, tak jeho válečnou kariéru...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15689#216949Verze : 0