Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 322 příspěvků vloženo, 1203 editováno a 380 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Strobach von Kleisberg, Josef

  Avatar
   
  Příjmení:
  Surname:
  Strobach von Kleisberg Strobach von Kleisberg
  Jméno:
  Given Name:
  Josef Josef
  Jméno v originále:
  Original Name:
  Josef Strobach von Kleisberg
  Fotografie či obrázek:
  Photograph or Picture:
  -
  Hodnost:
  Rank:
  dvorní rada Court Councillor
  Akademický či vědecký titul:
  Academic or Scientific Title:
  - -
  Šlechtický titul:
  Hereditary Title:
  svobodný pán Baron
  Datum, místo narození:
  Date and Place of Birth:
  03.12.1803 Nový Bor
  03.12.1803 Novy Bor
  Datum, místo úmrtí:
  Date and Place of Decease:
  22.01.1890 Vídeň
  22.01.1890 Vienna
  Nejvýznamnější funkce:
  (maximálně tři)
  Most Important Appointments:
  (up to three)
  policejní ředitel ve Vídni Police Director in Vienna
  Jiné významné skutečnosti:
  (maximálně tři)
  Other Notable Facts:
  (up to three)
  - -
  Související články:
  Related Articles:

  Zdroje:
  Sources:
  Österreichischen Biographischen Lexikon
  Biographisches Lexikon des Kaisertums Österreich
  de.wikipedia.org
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158600#484350Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Josef svobodný pán Strobach von Kleisberg se narodil 3. prosince 1803 v Novém Boru. V Praze vystudoval práva a v roce 1927 nastoupil na generální policejní ředitelství v Benátkách. Následovala služba na vrchních komisariátech v Vicenze a Veroně, poté návrat do Benátek na generální ředitelství a následně služba v kanceláře vicekrále Rainera v Miláně. V roce 1834 byl jmenován policejním podkomisařem, v roce 1841 tajemníkem a 1848 adjunktem při generálním policejním ředitelství. V roce 1848 v Benátkách před revolucionáři uchránil policejní spisy a následně pomáhal při pacifikaci lombardsko-benátského království dvornímu komisaři, který přijel z Vídně. Kromě výkonu policejního povolání myslel i na soukromé záležitosti. Oženil se s dcerou milánského vládního rady, s níž měl jednu dcery a dva syny.


  Jelikož se v obtížných časech a situacích osvědčil, mohl pokračovat v úspěšné kariéře. V roce 1850 se stal radou na pražském policejním ředitelství a po dvou letech byl pověřen policejního ředitelství v Lublani, přičemž mu byl zároveň jmenován vládním radou. Projevem uznání bylo též udělení rytířského kříže Řádu Františka Josefa. V roce 1855 se stal policejním ředitelem v Linci a v roce 1858 v Miláně. V této funkci se osvědčil během vojenských operací v následujícím roce. Není tedy divu, že byl v roce 1860 jmenován dvorním radou a policejním ředitelem ve Vídni.


  V rámci tehdejších reforem fungování státní správy zefektivnil chod svého úřadu. Při povodni roku 1862 energicky řídil záchranné operace a v neblahém roce 1866 dokázal dovedně udržet pořádek, za což obdržel Řád Leopoldův a povýšení do rytířského stavu. V následujícím roce navštívil světovou výstavu v Paříži. Při této příležitosti zde studoval organizaci, činnost a právní normy týkající se Městského seržantského sboru. Po návratu do Vídně dle jeho vzoru založil Bezpečnostní stráž. Chtěl ještě zřídit Policejní kriminální sbor, avšak konec jeho policejní kariéry se přiblížil. V roce 1867 se stal ministrem vnitra Karl Giskra, jenž vzápětí do Vídně povolal Antona von Le Monniera, kterého jmenoval Strobachovým zástupcem a de facto předpokládaným nástupcem. K výměně pak došlo v roce 1870, kdy Strobach odešel do výslužby, přičemž byl povýšen do stavu svobodných pánů.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158600#484356Verze : 0
  MOD