Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1397 editováno a 382 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Riedel, Paul

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Riedel Riedel
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Riedel
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    25.11.1893 Frankfurt nad Mohanem /
    25.11.1893 Frankfurt am Main /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.1972 Düsseldorf /
    DD.MM.1972 Düsseldorf /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 26. dělostřelecký pluk Commander of the 26th Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158606#484368Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Riedel Riedel
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Riedel
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1942 Generálmajor
    01.08.1942 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    25.11.1940-21.12.1942 Velitel : Dělostřelecké velitelství 139
    06.04.1943-16.01.1944 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 309
    26.01.1944-25.07.1944 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 306
    09.10.1944-04.03.1945 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 319

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    25.11.1940-21.12.1942 Commander : 139th Artillery Command
    06.04.1943-16.01.1944 Commander : 309th Higher Artillery Command
    26.01.1944-25.07.1944 Commander : 306th Higher Artillery Command
    09.10.1944-04.03.1945 Commander : 319th Higher Artillery Command

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný záslužný kříž 2. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 2nd Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158606#484369Verze : 0
    MOD