Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 333 příspěvků vloženo, 1274 editováno a 352 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schellbach, Oskar

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schellbach Schellbach
    Jméno:
    Given Name:
    Oskar Oskar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oskar Schellbach
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.04.1877 Kaukehmen /
    11.04.1877 Kaukehmen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    23.02.1947 Magdeburg /
    23.02.1947 Magdeburg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Korück 582 Commander of Korück 582
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    zemřel v sovětském zajetí died in Soviet captivity
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158661#484496Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schellbach Schellbach
    Jméno:
    Given Name:
    Oskar Oskar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oskar Schellbach
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.07.1877 poručík
    18.05.1908 nadporučík
    20.05.1913 kapitán
    16.06.1920 major
    01.10.1926 podplukovník
    01.10.1929 plukovník
    01.10.1932 Generálmajor
    30.09.1933 Generálporučík
    20.07.1877 Leutnant
    18.05.1908 Oberleutnant
    20.05.1913 Hauptmann
    16.06.1920 Major
    01.10.1926 Oberstleutnant
    01.10.1929 Oberst
    01.10.1932 Major General
    30.09.1933 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    11.09.1939-04.04.1942 Velitel : Velitelství armádní týlové oblasti 582

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    11.09.1939-04.04.1942 Commander : 582nd Army Rear Area Command

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158661#484497Verze : 0
    MOD