Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 315 příspěvků vloženo, 1158 editováno a 318 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schmidt, Axel

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schmidt Schmidt
    Jméno:
    Given Name:
    Axel Axel
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Axel Schmidt
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.08.1888 Rastatt /
    08.08.1888 Rastatt /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.09.1944 Besancon /
    08.09.1944 Besancon /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 159. záložní divize Commander of the 159th Reserve Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji killed in action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158667#484505Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schmidt Schmidt
    Jméno:
    Given Name:
    Axel Axel
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Axel Schmidt
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1908 poručík
    28.11.1914 nadporučík
    01.11.1934 kapitán
    01.03.1935 major
    01.10.1937 podplukovník
    01.10.1940 plukovník
    01.06.1944 Generálmajor
    27.01.1908 Leutnant
    28.11.1914 Oberleutnant
    01.11.1934 Hauptmann
    01.03.1935 Major
    01.10.1937 Obestleutnant
    01.10.1940 Oberst
    01.06.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    20.06.1942-10.12.1942 Velitel : Dělostřelecké velitelství 148
    10.12.1942-18.02.1943 Velitel : Dělostřelecké velitelství 136
    20.06.1944-08.09.1944 Velitel : 159. záložní divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    20.06.1942-10.12.1942 Commander : 148th Artillery Command
    10.12.1942-18.02.1943 Commander : 136th Artillery Command
    20.06.1944-08.09.1944 Commander : 159th Reserve Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    24.12.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158667#484506Verze : 0
    MOD