Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 381 příspěvků vloženo, 1456 editováno a 424 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

29.03.2013 - KLDR: Bojová pohotovost raketových vojsk

  Avatar
  Státní sdělovací prostředky KLDR časně ráno informovaly, že Kim Čong-un svolal mimořádné vojenské zasedání. Po půlnoční schůzce s nejvyššími veliteli pak podle tiskové agentury KCNA podepsal rozkazy o uvedení raket do pohotovosti, "aby mohly kdykoliv udeřit proti Spojeným státům, jejich vojenským základnám na operačním bojišti v Tichém oceánu, včetně Havaje a Guamu, jakož i proti základnám v Jižní Koreji".


  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#484584Verze : 0
  MOD
  Avatar
  30.03.2013 - KLDR vyhlásila válečný stav


  Severní Korea v sobotu ohlásila vstoupení do "válečného stavu" s Jižní Koreou a zveřejnila snímek naznačující plán útoku na americká města.


  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#484729Verze : 0
  MOD
  Avatar
  02.04.2013 - Američané vyslali ke korejským břehům torpédoborec


  Spojené státy vyslaly k jihozápadnímu pobřeží Korejského poloostrova torpédoborec třídy Arleigh Burke USS McCain (DDG-56), vybavený protiraketovým systémem Aegis s antiraketami SM-3. Blíž k ohnisku napětí se přesouvá i plovoucí radar XBR.


  zdroj:
  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485130Verze : 0
  MOD
  Avatar
  03.04.2013 - Armáda KLDR dostala souhlas k jadernému útoku na USA


  Severokorejská armáda dostala souhlas k případnému jadernému útoku proti Spojeným státům.


  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485300Verze : 0
  MOD
  Avatar
  04.04.2013 - USA posilují protiraketovou obranu


  Generální štáb severokorejské armády ve středu informoval Washington, že Spojené státy budou „rozbity prostředky menšího, lehčího a diverzifikovaného jaderného útoku“. „Nelítostná operace revolučních branných sil byla v tomto ohledu v konečné fázi prozkoumána a schválena,“ stálo v prohlášení.


  Pentagon v reakci oznámil přesunutí mobilního systému THAAD s radarem AN/TPY-2 a antiraketami na Guam.


  zdroj:
  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485301Verze : 0
  MOD
  Avatar
  09.04.2013 - Japonsko posiluje protiraketovou obranu


  V reakci na rostoucí napětí na Korejském poloostrově rozmístila v úterý brzy ráno japonská armáda v centru Tokia a na jeho předměstích trojici obranných střel Patriot. Instalaci systému, jenž má chránit město před případným útokem ze Severní Koreje, oznámil generální tajemník tamní vlády Jošihide Suga.


  Střely Patriot hodlá Japonsko umístit také na ostrově Okinawa, kde se nachází velká americká vojenská základna. V pohotovosti jsou rovněž v Japonském moři válečné lodě vybavené protiraketovým obranným systémem Aegis. Ty dostaly rozkaz sestřelit jakoukoli raketu odpálenou v KLDR, která by mířila na Japonsko.


  Zdroj:
  zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485700Verze : 0
  MOD
  Avatar
  10.04.2013 - Hraniční přechod mezi KLDR a ČLR uzavřen pro turisty


  Významný čínský hraniční přechod s KLDR Tan-tung byl uzavřen pro turisty. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na čínský celní úřad. KLDR již dříve varovala zahraniční turisty, aby pro případ války opustili Koreu.

  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485828Verze : 0
  MOD
  Avatar
  10.04.2013 - KLDR připravuje mezinárodní maraton


  KLDR dnes oznámila, že na 14. dubna připravuje mezinárodní maraton na počest narozenin Kim Ir-sena. Bude se konat na předměstí Pchjongjangu. Jak uvedla oficiální tisková agentura KCNA, mezi běžci nebudou chybět zástupci takových zemí, jako je Česká republika, Ukrajina, Zimbabwe, Keňa či Etiopie.


  Zdroj: www.ceskenoviny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485829Verze : 0
  MOD
  Avatar
  11.04.2013 - KLDR oslaví Kim Ir-senovy narozeniny testem rakety a výstavou květin


  Podle americké a jihokorejské rozvědky Pchjongjang rozmístil na východním pobřeží KLDR až 5 raket středního doletu a chystá první zkoušku, jedna či dvě rakety Musudan již jsou údajně namířeny vzhůru k obloze.
  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz


  Pro příští dny je v Pchjongjangu plánována v rámci oslav narozenin Kim Ir-sena řada veřejných tanečních a dalších uměleckých vystoupení či výstava květin. Severokorejský režim zpravidla významná data doprovází provokativními zbrojními testy.


  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485930Verze : 0
  MOD
  Avatar
  12.04.2013 - KLDR vyhrožuje Japonsku jaderným útokem


  V centru Tokia byly v souvislosti s krizí na Korejském poloostrově instalovány protirakety Patriot a Japonsko dnes oznámilo, že na dvou základnách na jižním ostrově Okinawa rozmístí Patrioty trvale. Japonský ministr obrany nařídil zničit severokorejskou raketu, pokud by představovala hrozbu pro japonské území.
  KLDR varovala, že po případném sestřelení severokorejské rakety by se mohlo Japonsko ocitnout "v jaderných plamenech".


  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#486005Verze : 0
  MOD
  Avatar
  16.04.2013 - KLDR požaduje omluvu za pondělní demonstrace v Soulu


  KLDR požaduje od Soulu omluvu za pondělní demonstrace namířené proti severokorejskému režimu. V případě, že se omluva nedostaví, nebude Pchjongjang se Soulem vést žádný dialog. KLDR také znovu pohrozila okamžitým útokem, bude-li Jih pokračovat v "nepřátelské činnosti".
  Protesty se konaly v den, kdy KLDR slavila 101. výročí zakladatele státu Kim Ir-sena. Podle jihokorejských médií se ale v Soulu konaly i manifestace lidí, kteří naopak vyzývali k zahájení dialogu se Severem.


  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#486209Verze : 0
  MOD
  Avatar
  16.04.2013 - Havárie amerického vrtulníku u demilitarizované zóny


  Vrtulník CH-53E Super Stallion se zřítil v oblasti zvané Jipo-ri Range (přibližně 38°08'12.00"N 127°18'10.00"E), která se nachází nedaleko demilitarizované zóny mezi Jižní a Severní Koreou asi 88 kilometrů severně od Soulu.
  Posádka vrtulníku patří k 31. expediční jednotce americké námořní pěchoty,která má základnu na japonské Okinawě.


  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#486210Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pchjongjang v dubnu rozmístil na východním pobřeží Korejského poloostrova několik odpalovacích zařízení a přesunul tam dvě rakety středního doletu Musudan. Severokorejský režim hrozil Soulu a Washingtonu odvetou za jejich společné vojenské cvičení, které v oblasti probíhalo.
  Nyní byly rakety v tichosti staženy.
  Američané se domnívají, že Severokorejci rakety skutečně odstranili z bojových pozic, ne jen přemístili na jiné místo k odpalu


  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#487632Verze : 0
  MOD
  Avatar
  vyse uvedene zpravy jen demonstruji hloupost severokorejskeho rezimu ... ve valecnem stavu s Jizni Koreou jsou jiz dele nez 60 let, to nemusi nijak ostentativne vyhlasovat. Onen zverejneny snimek je cistou fantazii (a navic ktery vojak by sve plany zverejnil v novinach, ze).


  Americane reagovali jednoznacne, prelet dvou neviditelnych bombarderu B-2 severokorejske plackonose vytocil do ruda (btw, jak je vlastne mozne, ze si vsimli tech neviditelnych bombarderu ? ze by dalsi "spionazni" prace na CNN ? Very Happy), presun letounu F-22 do Jizni Koreje "na spolecne cviceni" jen potvrdil zavazek USA dostat pomoci svemu asijskemu partnerovi.


  Otazka spise zni, jak se k aktualnimu severokorejskemu vydirani (neb toto poloostrov zaziva periodicky, v podstate pokazde, kdyz severokorejcum dochazi jidlo a dalsi soucasti bezneho zivota, na ktere nemaji kvuli zbrojeni penize a vyrobni prostredky ...) postavi Rusko a Cina.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485141Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Otázkou je, zda je to, jak píše Admin, vydírání. Protože jsem jaksi nezaregistroval žádné požadavky. Možná je to jen demostrance síly, resp. upevnění pozice benjamínka Kim Čong-una v rámci armády.


  Zajímavý článek je: www.onwar.eu
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485144Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ono je to vzdy vydirani ... zarincime zbranemi, nastartujem reaktor, pak teda po dvou mesicich dusna pristoupime na jednani, pakrat z nich odstoupime, pak zas pristoupime pod podminkou, ze nam Jizni Korea posle elektrinu, amici nejaky to zradlo, obili a dalsi veci, ktery nejsme schopni si sami vypestovat, bo sme vymatlani jak dyne. A kdyz bude nejakej ten benzin, ze by po ulicich mohly obcas projet i auta, to by byl nadstandart. Hura komunimus !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485145Verze : 0
  MOD
  Avatar
  O vydírání se nedá mluvit. Tahle hra se hraje podle stále stejných pravidel. Severní Korejce je nutné nakrmit. Jedině tak jejich režim přežije - a jeho pád si nepřeje vůbec nikdo. Logicky by následovalo sjednocení obou Korejí a 23 miliónů severních Korejců by zatoužilo mít se stejně dobře jako jejich jižní bratři. A hned. Takže hurá přes 38. rovnoběžku. To by byl mazec.
  Při téhle hře nesmí nikdo ztratit tvář. Kim nemůže žebrat. Americká a jihokorejská vláda nemůžou jen tak krmit bolševiky za peníze svých daňových poplatníků. Proto tyhle manévry. Můžeme jenom doufat, že jako vždy předtím všichni zachovají chladnou hlavu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485163Verze : 0
  MOD
  Avatar
  o tom, ze tam nikdo nemuze ztratit tvar se jiste shodneme, otazkou je, zdali dlouhodobe je toto reseni nejvhodnejsi, at uz z moralniho (jeste porad je tu tech 23 milionu severnich korejcu, kteri veri, ze je komunismus nakrmil a kdyz ne, chcipaji hlady jen proto, ze si vybrali spatnou doktrinu) ci ciste ekonomickeho - jake ztraty asi zpusobuje tento zbytecny tanecek a zbrojeni na obou stranach, to je nakonec konstatovano zde


  news.bbcimg.co.uk


  suma sumarum, tricet miliard dolaru ... za to by se jiste 23 milionu severokorejcu na nejaky cas nasytilo a dal by se vybudovat system, ktery by byl ohrozenim pro zbytek asijske oblasti - s jihokorejskym know how a severokorejskou de facto levnou pracovni silou. Jestli to neni onen duvod, proc se reseni korejskeho problemu odklada uz vic jak seste desetileti
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485165Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No pár změn tu přeci jen je:
  - sankce OSN za severokorejský jaderný test a to tvrdší než dosud
  - sankce podpořila i Čína, která navíc údajně začíná řešit, zda je pro ni výhodnější držet režim v KLDR, nebo ho hodit přes palubu; včetně poněkud poctivějšího dodržování sankcí vůči KLDR
  - u moci je v KLDR nezkušený mladík
  - i když je otázka, zda je to stále on, kdo má rozhodující slovo; mluví se o nedávno provedeném neúspěšném atentátu, o převaze generality atp.
  - Sýrie jako obchodní partner a spiklenec má problémy sama se sebou


  Neříkám, že KLDR zítra zaútočí, to ne. Ale přeci jen je tu nyní asi o něco větší riziko, že se jim ta situace tak nějak vymkne z rukou. Historie zná takové případy, kdy se to domino rozjelo, aniž by ho vlastně pořádně někdo chtěl shodit a pak se všichni divili, proč a co to vlastně rozjeli.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485166Verze : 0
  MOD
  Avatar
  - Severní Korea ohlásila znovuzprovoznění jaderného reaktoru
  - Čína prý zvýšila počet vojsk při hranicích se Severní Koreou a uvedla je do stavu pohotovosti
  - Filipínské letectvo uvedlo do pohotovosti transportní letouny C-130, aby mohlo v případě potřeby provést rychlou evakuaci svým státních příslušníků z Jižní Koreje
  - Severní Korea dělá obstrukce ohledně vjezdu do společné průmyslové zóny v Kesongu
  - USA poslalo do oblasti další torpédoborec s AEGISem, konkrétně se jedná o Decatur z třídy Arleigh Burke
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485265Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Na Guamu by v následujících dnech mělo dojít k rozmístění protiraketového systému THAAD
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485305Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to bychom nebyli v nás Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485311Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Severní Korea údajně přesouvala vojenské prostředky k východnímu pobřeží. Nyní se objevily zprávy, že na základě zpravodajských informací se zdá, že se pravděpodobně chystá v následujících dnech k odpálení rakety.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485331Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Japonská média spekulovala, že KLDR přesunula k východnímu pobřeží střelu KN-08 dlouhého doletu. Ta by v případě podařeného odpalu mohla zasáhnout i pevninské Spojené státy.
  Podle jihokorejského ministra obrany Kim Kwan-čina má raketa "značný dolet", nikoli však takový, aby byla schopna zasáhnout americkou pevninu. Mohlo by se spíše jednat o mobilní severokorejskou raketu Musudan o doletu 3000 kilometrů. Ta by dokázala udeřit na potenciální cíle v Japonsku a Jižní Koreji či na americký ostrov Guam v Tichomoří. O její přesnosti neexistuje mnoho informací.


  zdroj:
  www.ceskenoviny.cz


  Podle zpravodajských analytiků by mohla být raketa připravena k odpálení "během několika týdnů", ale spíše než o reálnou hrozbu jde o další demonstraci síly.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485336Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Směr Guam údajně zamířila formace sedmi strategických bombardérů B-1B Lancer a dvě vzdušná velitelská stanoviště a komunikační spojovací centra (čili stanoviště, z nichž se v případě potřeby řídí nasazení jaderných zbraní) E-6B Mercury.  theaviationist.com
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485492Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Lekce severokorejštiny:


  Opět zahajíme nuklearní program = Máme hlad
  Zaútočíme na Vás = Máme velký hlad
  Vyhlašujeme Vám válku = Máme fakt hlad, pošlete rejži!
  Na Vaše města se snese nukleární déšť = Kurva, kde jste s tou rejží???!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485699Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - RoBoT :

  Směr Guam údajně zamířila formace sedmi strategických bombardérů B-1B Lancer a dvě vzdušná velitelská stanoviště a komunikační spojovací centra (čili stanoviště, z nichž se v případě potřeby řídí nasazení jaderných zbraní) E-6B Mercury.


  theaviationist.com  Bombardéry na Guamu nepřistály. Kdepak jsou?


  theaviationist.com
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485703Verze : 0
  MOD
  Avatar
  zajimave, ocividne obe strany hraji pomoci novinarskych kachen zabavnou hru na "najdi si svuj nosic" Smile nevim, do jake miry je onen "expert sledujici pohyby vojenskych letadel" schopen na 100% rict, ze na Guamu nejsou, ale pokud mame bazi, ktera je v dosahu raket ze Severni Koreje, poslat tam petici svych nejlepsich bombarderu se nezda jako zrovna dobry takticky tah ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485705Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Že by snad boje uvnitř korejské armády?
  www.telegraph.co.uk

  Aha, v roce 2011.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#485830Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - Neviditelny pes :

  Kobaltová bomba Zajímavá technická informace, která se týká aktuální krize v Koreji. Vysvětluje poněkud katastrofickou vizi vývoje, jak o ní mluvil v Hannoveru Putin. Zdroj této informace je poněkud záhadný, ale zjevně jde o insidera z ruských tajných služeb. Cituji:


  ... Severní Korea k dnešnímu dni disponuje cca 40 kg plutonia. Minimální možná jaderná nálož obsahuje 6-8 kg plutonia o výkonu 1,5 - 8 kilotun TNT (podle úrovně zvládnutí technologie). Poslední jaderný pokus proběhl nejen úspěšně (6 - 15 kT TNT), ale při výbuchu se uvolnilo jen nepatrné množství emisí. Západní analytici začali uvažovat o hloubce a dokonalosti hermetizace korejské šachty, tedy o příčinách minimálního úniku emisí, takže je nebylo možné analyzovat.


  Proč je to tak důležité?


  Šachtu není možné zcela hermetizovat ani čistě teoreticky. Množství emisí je závislé na zvládnutí technologie nálože. Čím vyšší úroveň zvládnutí technologie, tím méně emisí. Váha takto technologicky zvládnuté nálože s minimálním množstvím plutonia se pohybuje v rozmezí 100 - 150 kg (bez pevného vnějšího obalu).


  Takže ke dnešnímu dni může mít KLDR 6 - 8 jaderných hlavic o výkonu minimálně 5 kilotun TNT vhodných k použití na raketách střední třídy. Je to málo? A ještě při nízké přesnosti navádění?


  Existuje ale ještě jiná varianta jaderných zbraní. Kobaltová bomba. Jde o všeobecně známou technologii a dá se o ní najít dost informací i na Google. Jen se o ní moc nemluví. Jde totiž o zbraň těch, kteří jsou v bezvýchodné pozici a byli zahnáni do kouta.


  Kolem plutoniové nálože o nízkém výkonu je nasazen dvouvrstvý obal z uranu obohaceného na 10-15 % a v prostoru mezi vrstvami se nachází velké množství kobaltových kuliček o váze cca 150 - 200 kg. Tak vznikne zcela nová zbraň hromadného ničení. Při jejím výbuchu v atmosféře nebo blízkém kosmu se plocha o několika tisících km2 změní po dobu 5-8 let na neobyvatelné místo. Cena čistého kobaltu v granulích činí na mezinárodním trhu 26 USD za kilogram.


  Dalším specifikem kobaltové pumy je, že nemusí doletět až do cíle. Stačí, když dojde k výbuchu v dostatečné výšce, nejlépe ale ve stratosférické fázi letu rakety. Po výbuchu puma emituje do stratosféry radioaktivní rozžhavené fragmenty kobaltových kuliček, které absorbují při chladnutí radioaktivní uhlík. Ve stratosféře se pohybují po balistické křivce. Po vstupu do hustých vrstev atmosféry se vodík a kobalt spalují a vytváří vysoce radioaktivní oblak oxidů karbidu.


  V této fázi vstupuje do hry směr převládajících větrů. Jeho znalost pro vojenské účely použili Japonci v roce 1944 pro bombardování USA s využitím balonů Fu Go. Ve výškách 15 - 16 000 m, tedy ve výšce kde se formuje radioaktivní oblak, převládají větry směřující rychlostí 120 - 150 km/hodinu k americkému kontinentu. Ve výšce 4 - 6000 m nad Japonským mořem směřuje proudění k Japonsku. Rychlost poklesu radioaktivního oblaka je poměrně malá. Takže pokud k explozi dojde 800 - 1000 km před pevninou, nemá to už na její smrtící účinky podstatný vliv. Podstatné je, aby k výbuchu došlo ve správné výšce a je lhostejné, zda hlavice exploduje podle nastavení výrobce nebo zda exploduje v důsledku zásahu střelou protiraketového štítu. Detonátor plutoniové nálože není problém nastavit tak, aby reagoval jak na explozi antirakety s jadernou náloží nebo při zásahu kinetickou hlavicí bez nálože.


  Je udivující, že analytici a novináři žijí v pevném přesvědčení, že Korejci budou jednat přesně v intencích možností protiraketové obrany USA a jejich spojenců.


  Pravděpodobný scénář konfliktu


  Místa odpalu raket budou od sebe dostatečně vzdálená a k odpalu všech raket dojde současně. Z centrálních oblastí budou odpáleny 2-3 rakety dlouhého doletu umístěné v podzemních silech. Z pobřežních oblastí bude odpáleno 6 - 12 raket středního doletu a to všechno bude doplněno startem několika desítek "lehkých" raket středního doletu namířených směrem k místům lokalizace protivzdušné obrany a budou vykonávat funkci klamných cílů. Nejméně 6 nosičů ale bude vybaveno jadernými hlavicemi. Při využití všech známých prostředků radiového rušení, vyzkoušených při vypuštění severokorejské družice, a s ohledem na velký počet současných cílů je málo pravděpodobné, že se protivzdušné obraně umístěné na fregatách podaří zasáhnout kinetickou hlavicí víc než jednu kobaltovou nálož. I tento jediný "úspěch" by znamenal likvidaci všeho živého na ploše 200 - 300 km2 a neobyvatelnou plochu 2000 - 3000 km2. Současně by bylo zničeno pásmo rybolovu v Japonském moři. Obdobný dopad by měl útok i na území USA. Je prakticky vyloučené zničit všechny vypálené rakety tak, aby to nemělo katastrofální dopad na tuto planetu.


  Z tohoto pohledu je opravdu havárie v Černobylu jen dětskou pohádkou, jak se nechal slyšet v Hannoveru prezident Putin.


  Na vedení KLDR nemá dostatečný vliv ani Čína ani Rusko. Nejbližší odhadovaný termín této apokalypsy je v noci na 11. dubna. Konec Mayského kalendáře byl jen poplašnou zprávou. Doufejme, že tomu tak je i v této kauze a že jde jen o další zoufalý pokus jak vydírat zbytek světa, získat v kritické situaci další potravinovou pomoc a udržet se tak u moci


  neviditelnypes.lidovky.cz  příspěvek do diskuze
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#486012Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Admin: Poslani B-1 muze mit radu duvodu. Primarne Americane nemaji zase takovy strach, ze by si mysleli, ze Guam je na odpis. Jako demonstrace sily jsou pak B-1 idealni, s B-2 to az tak dobre nejde.
  Druhy duvod muze byt pokus o maskovani Mercury. Prece jenom tisk potom pise o hrozivych bombarderech, nez o tech trochu divnych dopravnich letadlech.
  Nakonec krome toho pri vsi ucte, 5 kusu B-1 je prece jen postradatelnych, narozdil od 5ti kusu B-2.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#486033Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - Gebirgsjaeger :

  Pchjongjang v dubnu rozmístil na východním pobřeží Korejského poloostrova několik odpalovacích zařízení a přesunul tam dvě rakety středního doletu Musudan. Severokorejský režim hrozil Soulu a Washingtonu odvetou za jejich společné vojenské cvičení, které v oblasti probíhalo.
  Nyní byly rakety v tichosti staženy.
  Američané se domnívají, že Severokorejci rakety skutečně odstranili z bojových pozic, ne jen přemístili na jiné místo k odpalu


  Zdroj: zpravy.idnes.cz
  k tomuto prispevku, uz v novinach me zarazila formulace "Nyní byly rakety v tichosti staženy.". Jak se mohou v tichosti stahnout rakety, kdyz o tom papouskuji noviny celeho sveta ? Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#487643Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Asi tak potichu, že si toho nevšimla severokorejská média Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#487655Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Asi tak. Žádná oficiální informace ze strany KLDR. Narozdíl od humbuku při jejich instalaci.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158701#487662Verze : 0
  MOD