Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 391 příspěvků vloženo, 1463 editováno a 397 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schönfelder, Friedrich

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schönfelder Schönfelder
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Schönfelder
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.01.1889 Ebersbach /
    17.01.1889 Ebersbach /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.06.1953 Krasnopolje /
    06.06.1953 Krasnopolje /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Velitel ženijních jednotek 18. armády Pioneer Leader of 18th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    zemřel v sovětském zajetí died in Soviet captivity
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158704#484600Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schönfelder Schönfelder
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Schönfelder
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1911 poručík
    21.10.1915 nadporučík
    01.04.1921 kapitán
    01.10.1931 major
    01.10.1934 podplukovník
    01.04.1937 plukovník
    01.04.1941 Generálmajor
    18.08.1911 Leutnant
    21.10.1915 Oberleutnant
    01.04.1921 Hauptmann
    01.10.1931 Major
    01.10.1934 Oberstleutnant
    01.04.1937 Oberst
    01.04.1941 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.04.1944
    - Německý kříž stříbrný
    German Cross Silver
    Deutsche Kreuz in Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158704#484603Verze : 0
    MOD