Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1324 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schrader, Rudolf Ulrich

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schrader Schrader
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Ulrich Rudolf Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Ulrich Schrader
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.05.1890 Jena /
    29.05.1890 Jena /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.08.1945 Wiesbaden-Wiesloch /
    22.08.1945 Wiesbaden-Wiesloch /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Vyšší zpravodajský důstojník Skupiny armád Sever Higher Intelligence Officer of the Army Group North
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    spáchal sebevraždu v americkém zajetí commited suicide in U.S. captivity
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.scheer-halle.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158710#484617Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schrader Schrader
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Ulrich Rudolf Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Ulrich Schrader
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.08.1910 poručík
    25.02.1915 nadporučík
    01.10.1919 kapitán
    01.02.1931 major
    01.07.1934 podplukovník
    01.08.1936 plukovník
    01.07.1940 Generálmajor
    01.07.1942 Generálporučík
    22.08.1910 Leutnant
    25.02.1915 Oberleutnant
    01.10.1919 Hauptmann
    01.02.1931 Major
    01.07.1934 Oberstleutnant
    01.08.1936 Oberst
    01.07.1940 Major General
    01.07.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    25.03.1943
    - Německý kříž stříbrný
    German Cross Silver
    Deutsche Kreuz in Silber
    -


    01.04.1945
    Rytířský kříž válečného záslužného kříže s meči (1938)
    Knight Cross of War Merit Cross with Swords (1938)
    Ritterkreuz des Kriegsverdienstkreuzes mit Schwertern (1938)
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.scheer-halle.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158710#484620Verze : 0
    MOD