Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 389 příspěvků vloženo, 1418 editováno a 392 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schräpler, Johannes

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schräpler Schräpler
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Schräpler
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    27.06.1896 Weßnig /
    27.06.1896 Weßnig /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.06.1962 Riccione
    08.06.1962 Riccione
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Dělostřelecké velitelství 120 Commander of the 120th Artillery Command
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158711#484621Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schräpler Schräpler
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Schräpler
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1915 poručík
    DD.MM.1925 nadporučík
    01.02.1931 kapitán
    01.12.1935 major
    01.01.1939 podplukovník
    01.01.1940 plukovník
    01.10.1944 Generálmajor
    01.09.1915 Leutnant
    DD.MM.1925 Oberleutnant
    01.02.1931 Hauptmann
    01.12.1935 Major
    01.01.1939 Oberstleutnant
    01.01.1940 Oberst
    01.10.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    10.11.1943-12.03.1944 Velitel : Dělostřelecké velitelství 144
    03.07.1944-21.08.1944 Velitel : Dělostřelecké velitelství 120

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    10.11.1943-12.03.1944 Commander : 144th Artillery Command
    03.07.1944-21.08.1944 Commander : 120th Artillery Command

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    27.11.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/158711#484623Verze : 0
    MOD