Bridge at Remagen, The (Most u Remagenu)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 416 příspěvků vloženo, 1294 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bridge at Remagen, The (Most u Remagenu)

  Avatar
  Celkom zaujmavý vojnový veľkofilm natáčany dokonca 1968 - 69 v komunistickom Československu. Hlavné úlohy Robert Vaughon a Georg Segal. Z ČS hercov Rudolf Jelínek a Vít Olmer.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#59117Verze : 0
  Avatar
  Tenhle film se mi opravdu líbil, akorát by mě zajímalo jestli je generál von Brock reálná postava.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#59182Verze : 0
  Avatar
  Veselá příhoda z natáčení:
  Když v roce 1968 přijela "bratrská vojska v rámci internacionální pomoci" do Československa, byly toho samozřejmě hned plné všechny světové tiskové agentury. Nikdo moc nevěděl, co se děje. Francouzi - AFP - přinesli "zaručenou" zprávu. Americké tanky jsou v Davli a míří ku Praze...
  Nevím co je na tom pravdy, ale historka je to pěkná. Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#59192Verze : 0
  Avatar

  Citace - Melkor :

  Tenhle film se mi opravdu líbil, akorát by mě zajímalo jestli je generál von Brock reálná postava.  Nejedná se o generála von Bocka? Teď nevím, kdo ve skutečnosti za války hájil Remagen.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#59232Verze : 0
  Avatar
  Mimochodem, byl jsem se teď o dovolené v Remagenu na zbytky toho mostu podívat a musím říct, že se ho filmařům z Barandova podařilo dost věrně vyrobit. Z mostu dneska zbývají jen dvě a dvě věže naproti sobě přes řeku. Ve dvou z věží je dnes muzeum.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60025Verze : 0
  Avatar
  Čet jsem že natáční tohodle filmu byla i skvělá šance jak ztáhnou Americký agenty z Československa.Nasadily je do filmu jako kompars, Evil or Very Mad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60033Verze : 0
  Avatar
  No mně se ten most zdál tedy dost jiný Ludendorfův most v Remagenu se dost lišil věže působí mnohem mohutněji a dost ponuře. Celkově mne ten film moc nenadchnul, tecnika je hodně jiná než v reálu, ale hlavně příběh je dost Holywoodský, realita byla hodně jiná a most nebyl vyhozen především proto že na americké straně řeky byly ještě německé jednotky. pro srovnání přikládám i fotky věží z Remagenu, ty z filmu si už musíte zkouknout každý sám. Smile fotky jsou na věže z obou břehů (stál jsem jen na tom spojeneckém, tunel do skály je už dávno zrušený a zazděný, takže za věžemi na druhém břehu je už jen skála)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60050Verze : 0
  Avatar
  Ono se to těžko porovnává, pokud jsi na místě a vzpomínáš na to, jak to vypadalo ve filmu. V knížce Šeříkový solokapr jsou na porovnání dvě fotky focene zhruba ze stejného úhlu a až na rozměry (most v Davli je samozřejmě podstatně menší) to působí dost věrohodně. Jinak s Tebou Bitaxi souhlasím, že originál působí mohutně a ponuře.
  Mimochodem, jak na Tebe zapůsobilo muzeum ve věžích (pokud jsi ho navštívil). Mně přišlo, že autoři chtějí vyvolat dojem, že Němci byli ubohé oběti a spojenci byli ti zlý (důraz kladou hlavně na oběti náletů na most a na oběti v německém zajateckém táboře a naopak zmínek o tom, kdo to všechno způsobil a co tomu předcházelo tam zase až tolik není). Nevím, jak to vidíš Ty, ale na mě to tak působilo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60176Verze : 0
  Avatar
  Na mne ty věže na mostě v Davli působili spíš jako ozdobné věřičky ty u Remagenu jsou opravdu mohutné a jsou myslím i nosným prvkem mostu. To že každý národ vidí historii jinak mně připadá normální spíš bych se divil kdyby to bylo jinak, těžko se divit že místní moc nenadchlo že při bojích jim zničili přilehlé městečko, bohužel muzeum jsem nenavštívil bylo v době naší návštěvy mysím zavřené, a my tam stavěli hlavně proto aby řidiči měli předepsanou přestávku a abychom ji využili nějak rozumně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60178Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím s Tebou, že každý národ vnímá svou historii po svém, ale určitá sebereflexe by neměla chybět nikdy a zvlášť pokud se jedná o tak citlivou otázku, jakou je historie druhé světové války.
  Jinak jedna z částí muzea je věnovaná i natáčení filmu Most u Remagenu. Jsou tam nějaké plakáty, fotky z natáčení atd.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60179Verze : 0
  Avatar
  určitá sebereflexe by byl samozřejmě na místě bohužel ji za normálních okolností nikdo nemá, češi také mají pocit že vyhráli angličanům bitvu o británii, stejně jako poláci i když pravda je asi někde jinde a reálný podíl bude menší než to co je vnímáno u nás. Celkem se nedivím němcům že si nechtějí připomínat své prohry, pokud jsi byl ve francouzských muzejích pak sis asi všiml že prohru v květnu 1940 obvykle přechází mlčením, a na začátek války navazují rovnou osvobozením francie, i tady to pak vypadá že se osvobodili skoro sami a s vyjímkou muzejí přímo v normandii se o spojencích moc nemluví, ostatně ani o svobodných francouzích ne. Takže němci se zas asi nechtějí bavit o Stalingradu a podobně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#60183Verze : 0
  Avatar
  Vynikajuci film naozaj sa oplati si ho pozret
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#63752Verze : 0
  Avatar
  Pěkný film doopravdy mě moc nadchnul.A jsem rád, žese natáčel zrovna u nás.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#74642Verze : 0
  Avatar

  Citace - Drummond :

  Citace - Melkor :

  Tenhle film se mi opravdu líbil, akorát by mě zajímalo jestli je generál von Brock reálná postava.  Nejedná se o generála von Bocka? Teď nevím, kdo ve skutečnosti za války hájil Remagen.  Polní maršál von Bock je skutečná postava, nikoli však spjatá s mostem u Remagenu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#74651Verze : 0
  Avatar
  Mě bylo líto majora Kreugera, že ho na konci popravili.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#74653Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím s tebou Melkolne, mě ho taky bylo líto.On se tak snažil, pak ještě šel pro pomoc a riskoval život, že ho zastřelí a nakonec za odměnu ho zastřelili vlastní lidi.To od nich nebylo fér.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75209Verze : 0
  Avatar

  Citace - Michal Nav :

  Souhlasím s tebou Melkolne, mě ho taky bylo líto.On se tak snažil, pak ještě šel pro pomoc a riskoval život, že ho zastřelí a nakonec za odměnu ho zastřelili vlastní lidi.To od nich nebylo fér.

  Prosimtě, co je ve válce fér?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75246Verze : 0
  Avatar
  Nevím, ale takový lidi jako on měli spíše dostat válečný kříž nebo něco takového a ne kulku od vlastních lidí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75648Verze : 0
  Avatar
  Prostě někteří Němci měli v té době jiný názor.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75687Verze : 0
  Avatar
  ako hovorí jeden výsadkár v úvode časti Bratsvta: "bola to iná doba."
  Zmýšľanie ľudí bolo dosť iné ale hlavne nemecké zmýšľanie keď už sa začala vojna schlovať ku koncu. Ríša potrebovala ľudí, čo budú bojovať do posledného dychu a náboja a podobné žvásty.
  A hlavne je to film, ktorý musí zapôsobiť aj na city a tiež že na druhej strane neboli len samý zločinci atď. Ja by som si z toho takú ťažkú hlavu nerobil Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75699Verze : 0
  Avatar
  Máš pravdu prostě byla válka a všechno bylo jinak než dnes.Ale stejně nechápu co udělal.Byl obviněn z vlastizrady že nevyhodil ten most do vzduchu hned?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75954Verze : 0
  Avatar
  Spíš byl obviněn z toho, že nechal Američany ten most dobýt, samozřejmě je to nesmyslné obvinění, prostě Kreuger měl vyhodit most do luftu hned, jak bylo jasné, že ho neudrží tj. ve chvíli, kdy Amíci dobyli západní konec mostu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#75964Verze : 0
  Avatar
  Dnes ve 22:35 na TV Prima. Přeji hezkou zábavu... Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#76923Verze : 0
  Avatar
  Vřelé díky, opravdu se pobavím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#76967Verze : 0
  Avatar
  Aaaa.Drummond byl rychlejsi Smile


  jinak dneska budu urcite koukat,jeste sem to nevidel,tak sem na to zvedavej
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#76991Verze : 0
  Avatar
  Na konci sem se docela zasmál. Jak projíždějí ta US vojska po tom mostě, tak tam nějaký típek připevňuje desku s nápisem "Zprůchodněno díky 9. arm'd division" nebo tak nějak. Celou doby tam pobíhají vojáci s nášivkou 9. armoured division (ten tříbarevný trojúhelníček se stylizovaným obrázkem a číslicí 9 Smile ). A překladatel to přeložil jako "....díky 9. armádní divizi" místo ".... díky 9. obrněné divizi". Docela to pobavilo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#77056Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - RoBoT :

  A překladatel to přeložil jako "....díky 9. armádní divizi" místo ".... díky 9. obrněné divizi". Docela to pobavilo.

  RoBoT, na takéto veci si musíš zvyknúť, lebo dneska väčšinu prekladov robia "skutoční odborníci".
  Stačí si napríklad pozrieť nejaký dokumentárny film na Discovery a môžeš sa baviť na tom, aké blbosti dokážu prekľadatelia, ktorí väčšinou nevedia skoro nič o histórii, vymyslieť. Vlastne až taká sranda to nie je, veď tým poriadne "oblbujú národ".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#77062Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Konečně ho po dlouhé době uvedly v obyčejné televizy.Naše televize by měly více nakupovat a vysílat válečné filmy.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#77266Verze : 0
  Avatar
  Jen bych se chtěl zeptat Kde přesně a na jakém místě se to natáčelo unás, chtěl bych se tam zajet podívat.A jestli je to tam stejné jak v tom filmu, jestli tam pořád stojí ty věže.Ale přesné místo.Děkuji.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#79714Verze : 0
  Avatar
  Natáčelo se to v Davli u Prahy. Těch mostů tam nebude tolik, takže by to neměl být problém najít. Ale věže tam těžko najdeš, protože to byly kulisy vyrobené barandovskými architekty Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#80382Verze : 0
  Avatar
  aby jsme to uvedli na pravou míru:


  generál von Bock (chyba z nepozornosti při čtení/poslechu)
  x von Brock (ve filmu)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#82797Verze : 0
  Avatar
  fajn valecnej film na kere jse rad podivam a kde neni moc blabolu, a v neposledni rade je castecne toceny (puvodne mel byt cely) u nas v cechach kousek u prahy, vlastne dodnes je tam ta silnice, po kery drandili chaffee, zeleznice a most prez kterej projel posledni vlak:))) kdopak se kdy vydal na ty mista smerem do stechovic?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#124821Verze : 0
  Avatar
  Já ještě doplním, že záběry bojů ve městě se natáčely ve starých (= původních) čtvrtích města Most, které byly kvůli nálezu uhlí odsouzeny k demolici...tam se tedy vyřádil nejeden filmařský štáb ....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#124828Verze : 0
  Avatar
  jo a pak taky jilove u prahy, i kdyz teda ve filmu do nej vjeli od prahy:))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#124831Verze : 0
  Avatar

  Citace - SKY :

  ...kdopak se kdy vydal na ty mista smerem do stechovic?

  Letos o dovolené jsem tudy projížděl, tak jsem se k mostu zašel podívat. Vloni jsem se shodou okolností zastavil v Remagenu, takže jsem měl možnost srovnávat. Musím zkonstatovat, že když jsem porovnával fotky z filmu z autentickými fotkami z války, tak to vypadalo docela realisticky, ale když jsem to letos viděl v reálu, tak musím konstatovat, že Vltava není Rýn Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#124982Verze : 0
  Avatar

  Citace - mopic :

  Letos o dovolené jsem tudy projížděl, tak jsem se k mostu zašel podívat ..... ale když jsem to letos viděl v reálu, tak musím konstatovat, že Vltava není Rýn Laughing

  Natož aby po tom mostě jel vlak... Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#125009Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Film se mi libil, videl jsem ho vicekrat, chci pod jeho dojmem navstivit prilezitostne zbytky remagenskeho mostu a podivat se do muzea. Co na tom ze se filmarum nepovedly veze mostu verne napodobit, to bych nejak neresil. Takovy filmy priblizuji historii i lidem ktery aztak moc nezajima a to tj edobre. Fajnsmekr skoro vzdycky najekou chybu najde, to je jasny....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/15915#162083Verze : 0