Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 315 příspěvků vloženo, 1158 editováno a 318 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Šejbl, Josef

generálmajor (in memoriam) / Major General (posthumously)

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šejbl Šejbl
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Šejbl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    - -
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.03.1909 Poběžovice /
    13.03.1909 Poběžovice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.03.1982 Toronto
    26.03.1982 Toronto
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel československé 311. perutě RAF Commander of the No. 311 (Czech) Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
    Rajlich,Jiří: Na nebi hrdého Albionu, 1. část, Ares, Praha 1999, ISBN 80-86158-17-9
    http://www.cs-letci.com/ww2/raf/311.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159257#485881Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šejbl Šejbl
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Šejbl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR maturita na státní obchodní akademii v Chrudimi
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1929-DD.MM.1930 Škola pro důstojníky letectva v záloze
    DD.MM.1931-DD.MM.1933 Vojenská akademie
    DD.MM.1938-DD.MM.1938 pilotní výcvik
    15.10.1945-13.07.1946 Vysoká škola vojenská
    DD.MM.1929-DD.MM.1930
    DD.MM.1931-DD.MM.1933 Military Academy
    DD.MM.1938-DD.MM.1938
    15.10.1945-13.07.1946
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1933 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    DD.MM.RRRR kapitán
    DD.MM.RRRR štábní kapitán
    DD.MM.RRRR major
    DD.MM.RRRR podplukovník
    DD.MM.RRRR plukovník?
    07.03.1992 generálmajor (in memoriam)
    DD.MM.1933 Lieutenant
    DD.MM.RRRR 1st Lieutenant
    DD.MM.RRRR Captain
    DD.MM.RRRR Staff Captain
    DD.MM.RRRR Major
    DD.MM.RRRR Lieutenant Colonel
    DD.MM.RRRR Colonel?
    07.03.1992 Major General (posthumously)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    16.12.1941-24.04.1942 Velitel : 1429. československá operačně-výcviková letka
    03.02.1944-01.09.1944 Velitel : 311. peruť RAF

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1933-DD.MM.1933 Pěší pluk 20
    DD.MM.1933-DD.MM.1939 Letecký pluk 3
    DD.MM.1939-DD.MM.1940 letecký výcvik ve Francii
    02.08.1940-16.12.1941 311. peruť RAF
    16.12.1941-DD.04.1942 1429. československá operačně-výcviková letka
    27.04.1942-14.01.1943 311. peruť RAF - velitel letky A
    14.01.1943-03.02.1944 Inspektorát československého letectva
    03.02.1944-01.09.1944 311. peruť RAF - velitel
    01.09.1944-DD.MM.1945 Inspektorát československého letectva
    DD.07.1946-30.09.1947 II. letecký sbor - náčelní štábu
    30.09.1947-19.04.1948 Vysoká škola vojenská
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR služba v RAF
    Automatically linked items:
    16.12.1941-24.04.1942 Commander : No. 1429 Czechoslovak Operation Training Flight
    03.02.1944-01.09.1944 Commander : No. 311 Squadron RAF

    Manually added items:
    DD.MM.1933-DD.MM.1933 20th Infantry Regiment
    DD.MM.1933-DD.MM.1939 3rd Air Regiment
    DD.MM.1939-DD.MM.1940
    02.08.1940-16.12.1941 (No. 311 Squadron RAF (Czechoslovak)
    16.12.1941-DD.04.1942 1429. československá operačně-výcviková letka
    27.04.1942-14.01.1943 (No. 311 Squadron RAF (Czechoslovak) - velitel letky A
    14.01.1943-03.02.1944 Czechoslovak Inspectorate General
    03.02.1944-01.09.1944 No. 311 Squadron RAF (Czechoslovak) - velitel
    01.09.1944-DD.MM.1945 Czechoslovak Inspectorate General
    DD.07.1946-30.09.1947 II Air Corps - Chief of Staff
    30.09.1947-19.04.1948 Vysoká škola vojenská
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR služba v RAF
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    26.04.1941
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    21.06.1941
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    25.07.1941
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    01.09.1941
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    10.10.1942
    Záslužný letecký kříž
    Distinguished Flying Cross
    Distinguished Flying Cross
    -


    26.10.1942
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    19.12.1942
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    13.03.1945
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -


    DD.MM.RRRR
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    The Commemorative Medal of the Czechoslovak Army
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    se štítky Francie a Velká Británie / with France and Great Britain clasps


    DD.MM.RRRR
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile Za obranu
    Defence Medal
    Defence Medal
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečná medaile 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    -


    DD.MM.RRRR
    Atlantická hvězda
    Atlantic Star
    Atlantic Star
    -


    DD.MM.RRRR
    Evropská hvězda leteckých osádek
    Air Crew Europe Star
    Air Crew Europe Star
    se štítkem Francie-Německo / with France-Germany clasp
    Poznámka:
    Note:
    13.07.1939 - odchod do exilu
    25.09.1948 - odchod do exilu


    RAF No. 82573
    hodnost RAF - Wing Commander
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
    Rajlich, Jiří: Na nebi hrdého Albionu, 2. část, Svět křídel, Cheb 2000
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159257#486407Verze : 0
    MOD