Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 525 příspěvků vloženo, 1280 editováno a 825 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Weber, Gerhard

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Weber Weber
    Jméno:
    Given Name:
    Gerhard Gerhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gerhard Weber
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.03.1898 Merseburg /
    21.03.1898 Merseburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    13.01.1944 Kulpanka /
    13.01.1944 Kulpanka /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 41. pěší pluk Commander of the 41st Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže
    padl v boji
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    killed in action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159271#485939Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Weber Weber
    Jméno:
    Given Name:
    Gerhard Gerhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gerhard Weber
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1944 Generálmajor
    01.01.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    14.04.1942-15.10.1942 Velitel : Pěší pluk (motorizovaný) 41
    09.12.1943-13.01.1944 Velitel : Granátnický pluk (motorizovaný) 41

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    14.04.1942-15.10.1942 Commander : 41st Infantry Regiment (motorized)
    09.12.1943-13.01.1944 Commander : 41st Grenadier Regiment (motorized)

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    28.11.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    26.10.1943
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159271#485940Verze : 0
    MOD