Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1324 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wißmath, Walter

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wissmath Wissmath
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Wissmath
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.11.1893 Hof /
    18.11.1893 Hof /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    30.10.1972 Garmisch- Partenkirchen /
    30.10.1972 Garmisch- Partenkirchen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 19. granátnická divize
    velitel: 19. divize lidových granátníků
    velitel: 199. pěší divize
    Commander of the 19th Grenadier Division
    Commander of the 19th People's Grenadier Division
    Commander of the 199th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    http://ww2gravestone.com/general/wissmath-walter
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159526#486675Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wissmath Wissmath
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Wissmath
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1943 Generálmajor
    01.08.1944 Generálporučík
    01.08.1943 Major General
    01.08.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.02.1942-25.04.1942 Velitel : Dělostřelecké velitelství 137
    25.04.1942-25.04.1943 Velitel : Dělostřelecké velitelství 138
    09.07.1943-01.08.1943 Velitel : Dělostřelecké velitelství 138
    DD.08.1944-09.10.1944 Velitel : 19. granátnická divize
    09.10.1944-DD.02.1945 Velitel : 19. divize lidových granátníků
    25.02.1945-10.04.1945 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 307

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.02.1942-25.04.1942 Commander : 137th Artillery Command
    25.04.1942-25.04.1943 Commander : 138th Artillery Command
    09.07.1943-01.08.1943 Commander : 138th Artillery Command
    DD.08.1944-09.10.1944 Commander : 19th Grenadier Division
    09.10.1944-DD.02.1945 Commander : 19th People\'s Grenadier Division
    25.02.1945-10.04.1945 Commander : 307th Higher Artillery Command

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    26.12.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159526#486676Verze : 0
    MOD