Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 333 příspěvků vloženo, 1275 editováno a 352 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ľubietová

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Ľubietová Lubietova
    Originální název:
    Original Name:
    Ľubietová
    Další názvy:
    Other Names:
    (1379) Lubetha, Lubeta (1388), Libeta (1400), Lwbethhowa (1495), Lybeth Banya (1519), Libethbanya (1524), Lubjetowa (1773), Libetha, Libeth Banya (1786), Lubietowa; maďarsky Libetbanya
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°44'47.27"N 19°21'46.18"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1349
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol evanjelický augsburského vyznania, postavený v rokoch 1805 – 1807, prestavaný v roku 1899, novogotický sloh
    - Kostol rímsko-katolícky sv. Márie Magdalény, postavený v 15.storočí, prestavaný v roku 1780, postavený v barokovom slohu
    - Pomník venovaný J. Messerschmidtovi, postavený v roku 1934
    - Pomník padlým partizánom, postavený v roku 1955
    - Ruiny vysokej pece z roku 1795
    - Meštiansky dom z 50.rokov 18.storočia, postavený v neskoro barokovom slohu
    - Ľudový dom zrubový
    - Kaplnka z roku 1803
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      DD.10.1944 Zverin, Ondrej
    Rodisko:
    Vavrinec Dunajský (15.7. 1784-5.2. 1833), sochár
    Jozef Messerschmidt (1875-1931), národný buditeľ
    Emil Rusko (27.6. 1900-9.5. 1961), spisovateľ a rozhlasový pracovmík
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.lubietova.sk
    http://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-bb.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159573#486811Verze : 0
    MOD