Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 333 příspěvků vloženo, 1275 editováno a 352 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Malachov

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Malachov Malachov
    Originální název:
    Original Name:
    Malachov
    Další názvy:
    Other Names:
    (1327) Malahow, Malychkafalwa (1424), Malacho (1446), Malachow (1467)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°42'36.88"N 19°05'19.31"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1327
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Pamätná tabuľa venovaná je letcom v SNP, osadená v roku 1958
    - Archeologická lokalita Výšinné sídlisko na vrchu na juhozápade obce, zaužívaný názov kultúrnej pamiatky je Veľký hrádok, postavený bol v halštate, úpravy v bronze
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.malachov.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159575#486813Verze : 0
    MOD