Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1290 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Medzibrod

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Medzibrod Medzibrod
    Originální název:
    Original Name:
    Medzibrod
    Další názvy:
    Other Names:
    (1455) Megywbrodye, Medybrody (1464), Mezybroth (1528), Mecybrody), Medzibrod (1722), Medzibrodie (1920), Medzibrod nad Hronom (1927), Medzibrod (1946); maďarsky Mezőkőz.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°47'29.98"N 19°21'08.0"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1455
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol barokovo-klasicistický z roku 1791 zasvätený svätému Jánovi Nepomuckému
    - Pamätná tabuľa SNP
    - Pamätník padlým hrdinom z 1. svetovej vojny
    - Pamätník padlým hrdinomz 2. svetovej vojny
    - Pamätná tabuľa popraveným partizánom
    - Kaplnka Svätého Jána Nepomuckého
    - Kaplnka na Pavlene
    - Vodojem pre napĺňanie parných lokomotív
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.obecmedzibrod.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159576#486816Verze : 0
    MOD