Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 315 příspěvků vloženo, 1158 editováno a 318 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Motyčky

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Motyčky Motycky
    Originální název:
    Original Name:
    Motyčky
    Další názvy:
    Other Names:
    (1743) Motischka, Motitzka (1755), Moticska (1762), (1920 Motyčky; maďarsky Motyók
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°51'37.61"N 19°10'12.46"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1743
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímsko-katolícky Nanebovzatia Panny Márie z rokov 1753 – 1754, barok
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    18.10.1878   Čunderlík, Alexander
    Rodisko:
    gen. Alexander Čunderlík (*18.10.1878 Motyčky - Štubne – + 21.10.1947 Banská Bystrica)
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec vznikla v roku 1860 spojením uhliarskych a drevorubačských osád Motyčky, Bukovec, Dúvodno, Jergaly, Môce a Štubne. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.motycky.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159579#486823Verze : 0
    MOD