Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1292 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Staré Hory

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Staré Hory Stare Hory
    Originální název:
    Original Name:
    Staré Hory
    Další názvy:
    Other Names:
    (1536) Altgep űrg, Altengep űrg (1563), Sztare Hori (1808)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°50'20.57"N 19°06'53.47"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Bachláčka, Dolný Jelenec, Horný Jelenec, Kunst, Polkanová, Prašnica, Richtárová, Rybô a Valentová
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1356
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Pomník padlým partizánom na námestí, postavený v roku 1959, autormi sú V. Vavro a J. Svetlík
    - Pomník Jozefa Dekret-Matejovie v Dolnom Jelenci postavený v roku 1913, autorom je F. Šidlo
    - Partizánsky bunker pod Jelenskou skalou
    - Budova Banského úradu postavená bol v druhej polovici 18.storočia v barokovom slohu
    - Ľudový dom zrubový, postavenýl v 50.rokoch 19.storočia
    - Ľudový dom zrubový, postavený v roku 1788
    - Banícky dom v časti Rybô, postavený v roku 1873
    - Kostol rímsko-katolícky Panny Márie, postavený v roku 1448, prestavaný v rokoch 1499, 1722 a 1850, postavený v barokovom slohu
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Pôsobisko:
    1895-96 Jozef Kačka (*1865 - +1938) – národný pracovník
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.starehory.sk
    www.crwflags.com/fotw/flags/sk-bb.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159590#486836Verze : 0
    MOD