Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 389 příspěvků vloženo, 1419 editováno a 392 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vlkanová

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Vlkanová Vlkanova
    Originální název:
    Original Name:
    Vlkanová
    Další názvy:
    Other Names:
    (1293) Welchena, (1511) Velkanowa, Wlkanowa (1786), Farkasfalwa (1880), Vlkanova Peťova (1920), Vlkanová (1927)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°40'05.84"N 19°08'48.98"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    (1293) 1511
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kaštieľ postavený v 17.storočí v renesančnom slohu, 2-traktový, obdĺžnikový pôdorys
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    30.11.1991 31.12.1992 21. spojovací prapor
    21st Signal Battalion
    31.10.1992 31.12.1992 42. automobilní prapor
    42nd Automobile Battalion
    01.10.2001 01.07.2004 Spojovací brigáda
    Signal Brigade
    01.07.2004 01.04.2006 Spojovací prapor
    Signal Battalion
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Sublima (194R – 1950)
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1978 – 11/1990 bola Vlkanová súčasťou okresného mesta Banská Bystrica. S Vlkanovou sa v minulosti spojila samostatná obec Dolná Peťová – Nižná Wes Peťowa, Pethafalwa (1616). -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.vlkanova.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159595#486841Verze : 0
    MOD