Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 338 příspěvků vloženo, 1421 editováno a 321 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nakadžima, Tecuzó

Tetsuzo Nakajima / 中島鉄蔵

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Nakadžima Nakajima
    Jméno:
    Given Name:
    Tecuzó Tetsuzō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    中島鉄蔵 / なかじま・てつぞう
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.10.1886 ?, prefektura Jamagata /
    12.10.1886 ?, Yamagata Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    25.07.1949 Džakarta /
    25.07.1949 Jakarta /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    guvernér Východnej Sumatry
    zástupaca náčelníka Generálního štábu
    velitel: 77. pěší pluk
    Eastern Sumatra Governor
    Deputy Chief of the General Staff
    Commander: 77th Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://kotobank.jp/word/中島鉄蔵
    www.generals.dk
    admiral3166.ddo.jp
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/160291#488380Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Nakadžima Nakajima
    Jméno:
    Given Name:
    Tetsuzó Tetsuzō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    中島鉄蔵 / なかじま・てつぞう
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-25.11.1905 Vojenská akadémia
    25.11.1915-29.11.1918 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-25.11.1905 Military Academy
    29.11.1915-29.11.1918 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.07.1906 podporučík
    21.12.1908 poručík
    02.05.1916 kapitán
    08.02.1922 Major
    07.08.1925 podplukovník
    01.08.1930 plukovník
    15.03.1935 generálmajor
    01.03.1938 generálporučík
    26.07.1906 Second Lieutenant
    21.12.1908 Lieutenant
    02.05.1916 Captain
    08.02.1922 Major
    07.08.1925 Lieutenant Colonel
    01.08.1930 Colonel
    15.03.1935 Major General
    01.03.1938 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.08.1930-01.08.1931 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    01.08.1931-18.03.1933 Velitel : 77. pěší pluk
    01.03.1937-10.12.1938 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    15.11.1937-10.12.1938 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

    Ručně vyplněné položky:
    26.07.1906-23.03.1910 29. peší pluk
    23.03.1910-01.02.1911 Adjutant ? praporu 29. peší pluk
    01.02.1911-25.12.1915 výcvikový prapor Armádna škola pechoty Toyama
    25.12.1915-15.04.1919 29. peší pluk
    15.04.1919-20.01.1921 výskumné oddelenie Armádna škola pechoty
    20.01.1921-01.12.1921 pridelený k Generálnemu inšpektoriátu vojenského výcviku (cesta po Francii)
    01.12.1921-17.09.1924 vojenský atašé vo Francii
    17.09.1924-01.05.1925 výskumný team Armádna škola pechoty
    01.05.1925-27.01.1928 náčelník výskumného teamu Armádna škola pechoty
    16.06.1925-10.12.1926 Inštruktor a výskumný team Armádna škola polného delostrelectva
    10.12.1926-01.08.1930 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
    01.08.1930-01.08.1931 náčelník 9. sekcie (vojenská história), 4. kancelárie Generálneho štábu
    01.08.1931-18.03.1933 velitel 77. pešieho pluku
    18.03.1933-01.08.1933 starší inštruktor Toyama vojenská škola pechoty
    18.03.1933-01.08.1933 velitel výcvikového pluku Toyama vojenská škola pechoty
    01.08.1933-01.03.1937 polný adjutant Cisára
    01.03.1937-10.12.1938 náčelník Kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
    15.11.1937-10.12.1938 poverený náčelník 4. kancelárie, Generálneho štábu
    10.12.1938-02.10.1939 zástupca náčelníka Generálneho štábu
    02.10.1939-15.11.1939 pridelený ku Generálnemu štábu
    01.12.1939-DD.MM.RRRR reserva
    03.07.1942-DD.MM.1945 guvernér Východnej Sumatry, Indonesia
    DD.MM.1945-DD.MM.1949 zatknutý pre podozrenie z vojnových zločinov triedy A
    DD.MM.1949-DD.MM.RRRR umiera vo väzení
    Automatically linked items:
    01.08.1930-01.08.1931 Commander : Military History Section 4th Bureau of the Imperial Army General Staff
    01.08.1931-18.03.1933 Commander : 77th Infantry Regiment
    01.03.1937-10.12.1938 Commander : General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office
    15.11.1937-10.12.1938 Commander : 4th Bureau (Historical) of the Imperial Army General Staff Office

    Manually added items:
    26.07.1906-23.03.1910 29th Infantry Regiment
    23.03.1910-01.02.1911 Battalion Adjutant 29th Infantry Regiment
    01.02.1911-25.12.1915 Instruction Battalion Toyama Army Infantry School
    25.12.1915-15.04.1919 29th Infantry Regiment
    15.04.1919-20.01.1921 Research Department Army Infantry School
    20.01.1921-01.12.1921 Attached to Inspectorate General of Military Training (France Tour)
    01.12.1921-17.09.1924 Military Attache to France
    17.09.1924-01.05.1925 Research Staff Army Infantry School
    01.05.1925-27.01.1928 Deputy Chief of Research Staff Army Infantry School
    16.06.1925-10.12.1926 Instructor and Research Staff Army Field Artillery School
    10.12.1926-01.08.1930 Instructor at the Army War College
    01.08.1930-01.08.1931 Head of 9th Section (Military History), 4th Bureau, General Staff
    01.08.1931-18.03.1933 77th Infantry Regiment Commander
    18.03.1933-01.08.1933 Senior Instructor at the Toyama Army Infantry School
    18.03.1933-01.08.1933 Instruction Battalion Commander Toyama Army Infantry School
    01.08.1933-01.03.1937 Aide-de-Camp to the Emperor
    01.03.1937-10.12.1938 Head of General Affairs Bureau, General Staff
    15.11.1937-10.12.1938 Appointed Head of 4th Bureau, General Staff
    10.12.1938-02.10.1939 Deputy Chief General Staff
    02.10.1939-15.11.1939 Attached to the General Staff
    01.12.1939-DD.MM.RRRR Reserve
    03.07.1942-DD.MM.1945 Governor of Eastern Sumatra, Indonesia
    DD.MM.1945-DD.MM.1949 Arrested for A calss War Crimes Suspection
    DD.MM.1949-DD.MM.RRRR Died in prison
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    29.04.1934
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    29.04.1934
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    11.07.1939
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    29.04.1940
    Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
    1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
    勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://kotobank.jp/word/中島鉄蔵
    www.generals.dk
    admiral3166.ddo.jp

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/160291#488383Verze : 5
    MOD