Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 318 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 354 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vancl, František

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vancl Vancl
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Vancl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník in memoriam Colonel in memoriam
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.02.1911 Košťálov, okr. Semily /
    19.02.1911 Košťálov, Semily District /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    07.07.1974 ?
    07.07.1974 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 312. československé stíhací perutě Commander of the No. 312 Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocaching.com
    http://www.army.cz/acr/raf/seznam/u_w.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/160329#488492Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vancl Vancl
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Vancl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vyšší průmyslová textilní škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-01.08.1936 Vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-01.08.1936 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1936 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    DD.MM.RRRR kapitán
    DD.MM.RRRR štábní kapitán
    DD.MM.RRRR major
    01.03.1946 podplukovník
    DD.MM.199? plukovník in memorial
    01.08.1936 Lieutenant
    DD.MM.RRRR 1st Lieutenant
    DD.MM.RRRR Captain
    DD.MM.RRRR Staff Captain
    DD.MM.RRRR Major
    01.03.1946 Lieutenant Colonel
    DD.MM.199? Colonel in memorial
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.11.1943-15.05.1944 Velitel : 312. peruť RAF
    28.10.1945-22.01.1946 Velitel : Letecký pluk 2
    22.01.1946-30.04.1947 Velitel : Letecký pluk 12
    16.03.1948-22.03.1948 Velitel : Letecký pluk 7

    Ručně vyplněné položky:
    01.08.1936-DD.MM.RRRR Letecký pluk 1
    16.04.1938-DD.MM.RRRR Četnická letecká hlídka Plzeň - velitel
    20.01.1940-09.07.1940 Stíhací skupina I/7
    19.09.1941-24.02.1942 313. peruť RAF
    13.03.1942-24.05.1942 313. peruť RAF
    27.04.1942-21.05.1942 313. peruť RAF - velitel letky A
    24.05.1942-31.07.1942 129. peruť RAF - velitel letky A
    31.07.1942-31.08.1942 111. peruť RAF - velitel letky A
    31.08.1942-15.01.1943 611. peruť RAF - velitel letky B
    DD.01.1943-DD.MM.1943 Inspektorát československého letectva - stáž na severoafrickém bojišti
    01.11.1943-15.05.1944 312. peruť RAF - velitel
    DD.05.1944-DD.MM.RRRR Inspektorát československého letectva - styčný důstojník při 11. skupině RAF
    DD.03.1945-DD.MM.1945 1. kurs létání s novou a kořistní technikou u Výzkumného stíhacího střediska v Tangmere
    28.10.1945-22.01.1946 Letecký pluk 2 - velitel
    22.01.1946-30.04.1947 Letecký pluk 12 - velitel
    30.04.1947-31.07.1947 Velitelství letectva 1. oblasti
    31.07.1947-DD.MM.1948 1. letecký sbor
    16.03.1948-22.03.1948 Letecký pluk 7 - velitel
    DD.MM.194?-DD.MM.RRRR služba v RAF
    Automatically linked items:
    01.11.1943-15.05.1944 Commander : No. 312 Squadron RAF
    28.10.1945-22.01.1946 Commander : 2nd Air Regiment
    22.01.1946-30.04.1947 Commander : 12th Air Regiment
    16.03.1948-22.03.1948 Commander : 7th Air Regiment

    Manually added items:
    01.08.1936-DD.MM.RRRR 1st Air Regiment
    10.12.1938-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    20.01.1940-09.07.1940 Groupe de Chasse I/7
    19.09.1941-24.02.1942 No. 313 Squadron RAF
    13.03.1942-24.05.1942 No. 313 Squadron RAF
    27.04.1942-21.05.1942 No. 313 Squadron RAF - Commander of the "A" Flight
    24.05.1942-31.07.1942 No. 129 Squadron RAF Commander of the "A" Flight
    31.07.1942-31.08.1942 No. 111 Squadron RAF - Commander of the "A" Flight
    31.08.1942-15.01.1943 No. 611 Squadron RAF - Commander of the "B" Flight
    DD.01.1943-DD.MM.1943 Czechoslovak Inspectorate General
    01.11.1943-15.05.1944 No. 312 Squadron RAF - Commander
    DD.05.1944-DD.MM.RRRR Czechoslovak Inspectorate General
    DD.03.1945-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    28.10.1945-22.01.1946 2nd Air Regiment - Commander
    22.01.1946-30.04.1947 12th Air Regiment - Commander
    30.04.1947-31.07.1947 Air Command of 1st Area
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.11.1942
    Záslužný letecký kříž
    Distinguished Flying Cross
    Distinguished Flying Cross
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný kříž 1939-1945
    Cross of War
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.RRRR
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    5x
    Poznámka:
    Note:
    číslo v RAF - 87628
    hodnost v RAF - Squadron Leader

    DD.MM.1939 - odchod do exilu
    DD.MM.1948 - odchod do exilu
    RAF No. - 87628
    RAF Rank - Squadron Leader
    Zdroje:
    Sources:
    Irra, Miroslav: Československé vojenské letectva 1945-1950. Sv. 1. Organizační vývoj a personální výstavba. Cheb, Svět křídel 2006.
    Marek, Jindřich: Vzdušní donkichoti. Četnické letecké hlídky 1935-1939. Cheb, Svět křídel 2001.
    www.geocaching.com
    http://www.army.cz/acr/raf/seznam/u_w.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/160329#488499Verze : 1
    MOD